Magazyny energii: nowi uczestnicy rynku energii? – szkolenie online

Magazyny energii: nowi uczestnicy rynku energii? – szkolenie online
South California Edison

Zapraszamy na szkolenie on-line „Magazyny energii: nowi uczestnicy runku energii?”, które odbędzie się w dniach 15-16 kwietnia 2021 r.

15 kwietnia 2021 r. – szkolenie w całości prowadzi nauk prawnych, radca prawny, wieloletni pracownik URE, doświadczony wykładowca.

16 kwietnia 2021 r. – szkolenie w całości prowadzi mecenas Grzegorz Pizoń, partner kierujący zespołem Energetyki, Środowiska i Zrównoważonego Rozwoju w Kancelarii Bird & Bird.

REKLAMA

Koszt uczestnictwa w dwóch dniach szkolenia to 990 PLN netto.

Najważniejsze zagadnienia:

  • Podstawy prawne funkcjonowania rynku energii,
  • Magazyn energii w systemie elektroenergetycznym,
  • Nowości w zakresie wejścia i funkcjonowania na rynku magazynów energii,
  • Podstawowe założenia funkcjonowania nowego systemu pomiarowego a magazyny energii,
  • Pozostałe nowości w zakresie funkcjonowania magazynów energii,
  • Magazyny energii w regulacjach ustawy o Rynku mocy i ustawy OZE,
  • Przepisy dostosowawcze i przejściowe – od kiedy zmiany na rynku.

Prowadzący 1: dr nauk prawnych, radca prawny, wieloletni pracownik URE doświadczony wykładowca akademicki i MBA. Autor i współautor kilkudziesięciu publikacji naukowych, w tym dziewiętnastu książek i opracowań zwartych, licznych glos do orzeczeń Sądu Najwyższego i artykułów z zakresu postępowania karnego, prawa wykroczeń, administracyjnego, gospodarczego oraz prawa energetycznego (związanych z energetyką odnawialną, efektywnością energetyczną, kogeneracją, koncesjonowaniem, czy rynkiem paliw ciekłych oraz statusem odbiorców przemysłowych). Jest redaktorem i współautorem m.in. komentarza do Prawa energetycznego (2016) i Komentarza do dyrektywy 2009/28/WE – Dyrektywa OZE (2018), oraz autorem podręczników Podstawy prawa (2020) i Encyklopedyczny zarys prawa. Prawo dla ekonomistów (2005).

Prowadzący 2: Grzegorz Pizoń specjalizuje się w doradztwie prawnym i reprezentacji klientów w sprawach gospodarczych i administracyjnych oraz na etapie realizacji projektów w szczególności w zakresie prawa energetycznego i zasobów naturalnych, prawa ochrony środowiska oraz prawa pomocy publicznej. Posiada także doświadczenie obejmujące specjalistyczne doradztwo na rzecz spółek z sektora chemicznego, sektora obronnego oraz na rzecz administracji publicznej i instytucji unijnych.

Świadczy usługi zarówno z zakresu doradztwa prawnego, jak i doradztwa regulacyjnego (doradztwa na rzecz klientów w ramach procesu stanowienia prawa, rzecznictwa interesów oraz projektów typu advocacy).

Swoje doświadczenie zawodowe gromadził w szczególności w kancelariach prawnych powiązanych z firmą z „Wielkiej Czwórki” w Warszawie i Brukseli, a wcześniej m.in. w kancelarii Salans (obecnie: Dentons).

Wykształcenie prawnicze Grzegorz zdobywał na Uniwersytecie Warszawskim, Katholieke Universiteit Leuven (Belgia) oraz University of Cambridge. Obecnie opracowuje rozprawę doktorską z zakresu prawa energetycznego.

REKLAMA

Szczegóły szkolenia na stronie organizatora >> 

Pobierz formularz zgłoszeniowy (Word) >>

Kontakt i rejestracja

EUROCON

tel. 22 631 22 81

tel. kom. 503 123 570

e-mail: biuro@euro-con.pl

Rejestracja: https://euro-con.pl/pl/formularz-zgloszeniowy

 

artykuł sponsorowany