KOSTAL Solar Electric na targach Intersolar 2022: innowacyjność i moc

KOSTAL Solar Electric na targach Intersolar 2022: innowacyjność i moc
KOSTAL Solar Elektric

Na tegorocznej edycji targów INTERSOLAR Europe, które odbędą się w Monachium w dniach 11-13 maja, firma KOSTAL zaprezentuje na stoisku B3.130 innowacyjną, nową ofertę produktów. Obejmuje ona wiele inteligentnych rozwiązań w obszarze fotowoltaiki i technologii ładowania, które wyznaczają nowe standardy w obliczu rosnących wymagań rynku.

Najciekawsze propozycje targowe:

 • Falownik akumulatorowy PLENTICORE BI jako trio oraz w inteligentnym układzie rojowym o pojemności do 200 kWh
 • Nowa funkcja „KOSTAL Smart Energy Control” do zaawansowanego zarządzania energią i wysokiej pojemności magazynowej
 • PLENTICORE plus – od teraz w drugiej generacji (G2) z nowymi funkcjami i wbudowanym pakietem komunikacyjnym
 • Falownik komercyjny PIKO CI o lepszej mocy z komunikacją SUNSPEC do łatwej regulacji jednostki wytwórczej oraz rejestracji danych
 • KOSTAL Solar App z nowym trybem PRO i nowymi funkcjami ułatwiającymi pierwszą instalację, monitorowanie i aktywację gwarancji
 • Przedłużenie gwarancji: bezpłatna gwarancja KOSTAL 5+5 lat dla falowników do 20 kW z Smart Warranty plus
 • Wyłączanie paneli za pomocą TIGO: falowniki KOSTAL PLENTICORE plus i PIKO IQ zapewniają perfekcyjną kompatybilność z produktami serii TS4 firmy TIGO podczas wyłączania poszczególnych paneli w razie awarii
 • Podwójna moc KOSTAL: dwa lub więcej falowników KOSTAL PLENTICORE plus połączonych inteligentnie z systemem magazynowania energii w celu zwiększenia poziomu zużycia własnego i stopnia samowystarczalności

Innowacyjność, moc, efektywność

REKLAMA

Zgodnie z dewizą „innowacyjne i efektywne reagowanie na rosnące wymagania” firma KOSTAL Solar Electric wprowadziła wiele nowych rozwiązań w swojej ofercie w obliczu coraz większych wymagań w branży energii odnawialnej.

Celem jest udostępnienie coraz większej liczby funkcji i zwiększenie elastyczności służących poprawie wydajności systemów fotowoltaicznych i efektywności zarządzania zasobami. Wszystko to dla większych uzysków, większej wydajności oraz łatwiejszej i inteligentniejszej obsługi.

Falownik akumulatorowy PLENTICORE BI w trio

 • duża pojemność dla pokrycia zapotrzebowania w różnych porach dnia

Falownik akumulatorowy PLENTICORE BI oraz licznik KOSTAL Smart Energy Meter i systemy magazynowania energii BYD będą umożliwiać w przyszłości wspólną obsługę. Trzy falowniki akumulatorowe mogą obsługiwać równolegle do dziewięciu akumulatorów HV BYD. Umożliwia to tworzenie dużych rezerw energii na poziomie 200 kWh do późniejszego zużycia na cele własne.

Nowa funkcja „KOSTAL Smart Energy Control” służy do inteligentnego sterowania siecią urządzeń. Umożliwia to osiągnięcie bardzo wysokiego uzysku energii i zapewnia doskonałe cykle ładowania i rozładowania, ponieważ pozwala na prognozowanie profili obciążenia i uzysku energii i jej precyzyjnego magazynowania.

Efekt to optymalnie skalowalne wykorzystanie energii przy nadwyżce do 6 kWh dzięki prognozowaniu obciążenia. System rojowy jest zatem szczególnie atrakcyjny dla firm i domów prywatnych. Pozwala na zwiększenie zużycia własnego i stopnia samowystarczalności oraz niezawodne zasilanie urządzeń o wysokim poborze prądu.

KOSTAL

PLENTICORE plus – nowa generacja „G2”

 • uniwersalne urządzenie teraz jeszcze bardziej komunikatywne i wydajne

Nowa, druga generacja PLENTICORE plus „G2“ pozostaje wierna swojej koncepcji. Połączono tu innowacyjność z nowymi funkcjami, które oferują jeszcze większą elastyczność przy wyższej wydajności. Zainstalowany seryjnie interfejs WLAN upraszcza komunikację z nową generacją hybrydową. Ułatwia to przesyłanie danych i monitorowanie oraz minimalizuje niezbędne okablowanie.

Dzięki G2 sieć urządzeń jest obsługiwana optymalnie przez dwa interfejsy LAN w układzie Daisy Chain. Cztery cyfrowe wyjścia przełączające umożliwiają podłączenie dodatkowych urządzeń, np. pompy ciepła.

KOSTAL 

PLENTICORE plus – nowa generacja „G2”

 • lepsze możliwości regulacji dzięki protokołowi SUNSPEC

Oprócz komunikacji Modbus firma KOSTAL wyposażyła komercyjny falownik PIKO CI w międzynarodowy protokół SUNSPEC w celu dalszej optymalizacji funkcji regulacji oraz pracy w zespole na całym świecie.

Poza rejestrowaniem danych SUNSPEC obsługuje również komunikację z regulatorami jednostki wytwórczej/farmy. W trybie solo dostępna jest moc 30-60 kW, a w zespole Daisy Chain odpowiednio wyższe moce.

KOSTAL

KOSTAL Solar App z nowymi funkcjami PRO

REKLAMA

KOSTAL Solar App w wersji PRO oferuje dodatkowe funkcje na smartfon lub tablet. Ułatwia to instalację i uruchomienie systemu podczas pierwszej konfiguracji i monitorowania.

Aplikacja umożliwia automatyczne rozpoznawanie urządzenia i identyfikację całego systemu za pomocą kodu kreskowego lub kodu QR. Skonfigurowane fabrycznie ustawienia krajowe eliminują czasochłonną, kompletną parametryzację. Codzienną obsługę ułatwia bezpośredni dostęp do sklepu internetowego KOSTAL, aktywacji gwarancji KOSTAL Smart Warranty, a także do przedłużenia gwarancji oraz kodu do aktywacji akumulatora. 

5+5: KOSTAL przedłuża gwarancję

Wszystkie falowniki KOSTAL o mocy do 20 kW są teraz objęte przedłużoną gwarancją 5+5 lat. Kompleksową gwarancję Smart Warranty plus można teraz łatwo aktywować online (KOSTAL Solar Shop). Rejestracja w portalu KOSTAL Solar Portal uzupełnia bezpłatną gwarancję KOSTAL.

Gwarancja Smart Warranty obejmuje wszystkie elementy falownika, pełny koszt wymiany w ciągu pierwszych pięciu lat oraz gwarancję materiałową (Smart Warranty plus) od szóstego roku użytkowania.

Falowniki kompatybilne z TIGO do wyłączania pojedynczych paneli

Od teraz falowniki PLENTICORE plus i PIKO IQ są kompatybilne z serią TS4 firmy TIGO. Dzięki temu falowniki można zintegrować z dodatkowymi funkcjami bezpieczeństwa systemu fotowoltaicznego na poziomie paneli fotowoltaicznych.

Gwarantuje to szybkie wyłączanie pojedynczych paneli (Rapid Shutdown) instalacji fotowoltaicznej w razie uszkodzenia, w przypadku akcji gaszenia pożaru lub w celu ochrony przeciwpożarowej.

W ten sposób firma KOSTAL rozszerza kompatybilność optymalizatorów TIGO TS4 na całą serię TS4, umożliwiając monitorowanie, optymalizację i szybkie wyłączanie.

Podwójna moc dla systemów fotowoltaicznych do 30 kW

KOSTAL oferuje również optymalne rozwiązanie dla instalacji PV o wyższej mocy do 30 kWp: falownik PLENTICORE plus w połączeniu z magazynami energii renomowanych producentów.

Przy użyciu jednego lub kilku falowników hybrydowych całą moc fotowoltaiczną potrzebną do ładowania nadwyżkowego można udostępnić w podłączonym magazynie energii. A co najlepsze: podłączony magazyn energii może być wykorzystywany również w okresach przejściowych i przy niewielkim nasłonecznieniu.

Zapraszamy do odwiedzenia stoiska KOSTAL w dniach od 11 do 13 maja na targach Intersolar w Monachium. Czekają tu ciekawe premiery targowe, najnowsze produkty KOSTAL, interesujące prelekcje i wiele innych atrakcji.

O firmie KOSTAL Solar Electric

Firma KOSTAL Solar Electric została założona w 2006 roku jako niezależny oddział grupy KOSTAL. Firma oferuje rozwiązania do inteligentnego wytwarzania i wykorzystywania energii ze źródeł odnawialnych: falowniki fotowoltaiczne, hybrydowe i akumulatorowe oraz produkty do zarządzania energią lub akumulatorami. KOSTAL oferuje doskonałe rozwiązanie dla każdego zastosowania i każdej instalacji niezależnie od wielkości, zarówno w sektorze prywatnym, jak i komercyjnym.

Falowniki KOSTAL umożliwiają inteligentne wykorzystanie energii słonecznej do zasilania, zużycia własnego, magazynowania energii elektrycznej, produkcji nowego ciepła i elektromobilności. Produkty KOSTAL są elastyczne w połączeniu z komponentami innych producentów. Zdobyły liczne nagrody za efektywność.

O targach Intersolar

Połączone targi „The smarter E Europe” łączą cztery imprezy targowe poświęcone rozwiązaniom w zakresie energii odnawialnej i inteligentnej: Intersolar Europe, ees Europe, Power2Drive Europe i EM-Power.

Intersolar Europe to wiodące na świecie targi branży fotowoltaicznej, na których spodziewanych jest ponad 50 tysięcy zwiedzających. Trzy dni targów, przebiegające pod hasłem „Connecting Solar Business”, są doskonałą okazją do wymiany doświadczeń i opinii przez producentów, dystrybutorów, wykonawców i projektantów.

 

artykuł sponsorowany