Naatu Operator uruchomi energetyczny Netflix

Naatu Operator uruchomi energetyczny Netflix
Naatu

Firma Naatu Operator z partnerem strategicznym zaproponuje klientom biznesowym innowacyjne rozwiązania oparte na elektrowni wirtualnej i bateryjnych magazynach energii. Czy to oznacza że abonament na energię elektryczną dla klientów biznesowych będzie możliwy? Stała atrakcyjna opłata za energię jak za telefon komórkowy? Tak, to niełatwe rozwiązanie, ale już niedługo będzie dostępne na rynku.

Aby sprawnie przybliżyć naszą koncepcję Energetycznego Netfliksa, posłużmy się przykładem. Firma Kartoonex produkuje opakowania kartonowe w systemie trzyzmianowym i zużywa rocznie 495 MWh energii elektrycznej. Ta energia kupiona od wiodącego operatora energetycznego kosztuję firmę 540 000 PLN rocznie.

Co Naatu zaoferuje firmie Kartoonex?

REKLAMA

 1. instalację PV o mocy 50 kWp, aby nie utracić statusu Prosumenta,
 2. instalację 50 kWp w konfiguracji full off-grid,
 3. bateryjny magazyn energii o mocy 200 kW i pojemności 200 kWh,
 4. agregat prądotwórczy w konfiguracji DC offgrid,
 5. system zarządzania energią,
 6. wpięcie firmy w system usług DSR i gotowość do usług Freguency Regulation i Congestion Management,
 7. wpięcie firmy w ekosystem handlu energią w trybie spot,
 8. finasowanie powyższej infrastruktury po stronie partnera strategicznego Naatu.

Efekt? Klient będzie płacił stałą stawkę np. 400 000 PLN za energię rocznie, z gwarancją niezmienności ceny, a cały ekosystem Naatu będzie dbał o efektywność energetyczną firmy tak, aby współpraca Naatu i klienta przebiegała w formule win-win. Klient będzie wyposażony w nowoczesną infrastrukturę zasilania awaryjnego i inteligentnego przechodzenia na pracę wyspową, gdy jakość zasilania z sieci będzie niska.

Poza abonamentem, który jest niski i stały, klient – dzięki możliwości płynnego przechodzenia na pracę wyspową – ustrzeże biznes przed awariami parku maszynowego i przestojami instalacji fotowoltaicznej w słoneczne dni, gdy sieć będzie przeciążana produkcją OZE.

Czy taki pakiet usług będzie dostępny dla klientów w najbliższych latach? Odpowiedź brzmi: tak. Muszą jednak być spełnione niełatwe warunki technologiczne i operacyjne:

 • Firma Kartoonex będzie opomiarowana z zastosowaniem analizatorów sieci pracujących online,  co 30 sekund w systemie centralnym gromadzone będą informacje o bilansie zużycia, produkcji, magazynowania i handlu energią.
 • Gromadzone będą szczegółowe informacje o jakości zasilania.
 • Informacje o nieprawidłowości pracy instalacji PV, magazynu energii i głównych ciągów technologicznych będą bezzwłocznie dostępne dla operatorów elektrowni wirtualnej.
 • Infrastruktura energetyczna klienta będzie gotowa do bezzwłocznej (czas reakcji poniżej 1 minuty) zmiany bilansu energetycznego firmy.

Firma Naatu dostarczy klientowi autorskie polskie technologie, które wpisują się w nurt budowy lokalnych łańcuchów dostaw i uniezależniania gospodarki od produktów chińskich. Wyposażeni w potencjał ekonomiczny i biznesowy partnera strategicznego będziemy wspierać klastry energii, spółdzielnie energetyczne i biznes.

REKLAMA

Na koncie każdego klienta będzie kumulowane 3 GB danych energetycznych rocznie, które posłużą do zmniejszenia emisji CO2 i kosztów energii. Powstanie Netflix Energetyczny.

Zapraszamy do współpracy.

www.naatu.pl

+58 511 186 550

www.elektrowniapolska.pl


artykuł sponsorowany