Magazynowanie energii nigdy nie było prostsze

Magazynowanie energii nigdy nie było prostsze
WECO

Dzięki WECO magazynowanie energii staje się coraz bardziej intuicyjne. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom baterie WECO charakteryzują się niebywałą gwarancją 10 lat, a sam producent deklaruje, że przy optymalnych warunkach pracy taka bateria powinna wytrzymać nawet do 20 lat.

Baterie te są wykonane z ogniw pryzmatycznych w technologii LFP, co czynie je jeszcze lepszymi, bardziej pojemnymi i bezpieczniejszymi w użytkowaniu. Technologia LFP jest zdecydowanie bezpieczniejsza od standardowych ogniw, co za tym idzie zagrożenie pożarem spada do minimum.

Bardzo nowoczesny system kontroli i zarządzania bateriami BMS od WeCo w połączeniu z technologią LFP podczas normalnego użytkowania powoduje, że awaria systemu jest prawie niemożliwa.

REKLAMA

WeCo opracowało jeden z najbardziej zaawansowanych BMS z aktywnym i pasywnym korektorem z kontrolą w czasie rzeczywistym na każdym pojedynczym ogniwie – dzięki temu baterie zarządzanie takim BMS mogą wytrzymać nawet 7000 cykli.

Baterie WeCo 5k3 HV nadają się idealnie do średnich i większych instalacji wraz z falownikami Azzurro, który jest liderem włoskiego rynku. Każdy dom, w którym montowany jest falownik hybrydowy Azzurro o mocy 10 kW lub większej może współpracować z tym magazynem energii składającym się z od 4 do 22 baterii. Jeden pojedynczy magazyn energii może mieć blisko 130 kWh.

WeCo dzięki swojej konstrukcji nadaje się również do budowy kontenerowych rozwiązań. Baterie te idealnie nadają się wykorzystania na większą skalę. Dzięki produkcji w Europie ich dostępność jest też o wiele lepsza niż średnia rynkowa sytuacja.

REKLAMA

Pojedyncza bateria produkowana przez WeCo posiada pojemność aż 5,8 kWh. Dzięki tak dużym rozmiarom baterie te są często tańsze od konkurencji nawet o kilka procent, jeśli porównamy systemy magazynowania o równej pojemności.

Produkty tego europejskiego producenta możemy znaleźć w 42 krajach, w których aktywnie prowadzona jest sprzedaż. WeCo może się też pochwalić zainstalowaną pojemnością rzędu aż 1,6 GWh.

Wymieniony asortyment był prezentowany w ramach trasy Road Show. Szkolenia były przeprowadzane w największych hurtowniach elektrotechnicznych w kraju. Gościliśmy u takich dystrybutorów jak Enexon, Kaczmarek Electric czy Fega Poland. Nasze produkty zostały dobrze odebrane i na co dzień będzie można kupić je w oddziałach ww. dystrybutorów.

 

artykuł sponsorowany