Falownik KOSTAL PIKO MP plus kompatybilny z Combiner Box firmy BYD

Falownik KOSTAL PIKO MP plus kompatybilny z Combiner Box firmy BYD
KOSTAL

Jednofazowy falownik hybrydowy PIKO MP plus idealnie współpracuje z Combiner Box firmy BYD, umożliwiając wykorzystanie większych pojemności akumulatorów z opóźnieniem czasowym.

KOSTAL ma teraz idealne rozwiązanie dla wszystkich jednofazowych systemów fotowoltaicznych z przyłączem do magazynowania dla dużych rezerw mocy i wysokiego poziomu autokonsumpcji: za pomocą Combiner Box firmy BYD można połączyć równolegle z jednofazowym falownikiem hybrydowym PIKO MP plus do trzech systemów magazynowych i 66 kWh.

Taka konfiguracja umożliwia elastyczne wykorzystanie rezerw energii słonecznej w dłuższych okresach, zwiększa samowystarczalność i użyteczność systemów. Dzięki systemom fotowoltaicznych, składającym się z wydajnego falownika w połączeniu z dużym magazynem energii, KOSTAL może odpowiedzieć na coraz większe zapotrzebowanie na energię elektryczną, która jest zawsze dostępna.

REKLAMA

Dzięki PIKO MP plus, Combiner Box i podłączonemu systemowi magazynowania BYD można to teraz osiągnąć w kilku prostych krokach, zwiększając autokonsumpcję z samodzielnie wygenerowanej energii słonecznej. Dzięki systemowi magazynowania energii prąd można wykorzystać także w późniejszym czasie.

PIKO MP plus: wszechstronne urządzenie do pracy jednofazowej

Przed wydajnym falownikiem, który ma obsługiwać konwersję, sterowanie i magazynowanie, stawiane są wysokie wymagania. Z systemem PV muszą być zintegrowane innego rodzaju rozwiązania, aby możliwe było magazynowanie energii wytworzonej w ciągu dnia. Energia ta może być następnie wykorzystana w nocy, podczas szczytów energetycznych lub w okresach przejściowych z niewielkim promieniowaniem słonecznym.

A im więcej energii słonecznej może płynąć z modułów do systemu PV, tym większe jest zapotrzebowanie na pośrednie magazynowanie energii, która nie jest natychmiast zużywana. W skrócie – to właśnie potrafi zrobić PIKO MP plus, specjalista od jednofazowych instalacji. I wiele więcej!

Pożądany duży magazyn energii

Falownik PIKO MP plus w połączeniu z Combiner Box firmy BYD umożliwia teraz magazynowanie do 66 kWh. Przy dużym nasłonecznieniu PIKO MP plus dostarcza nadwyżkę energii słonecznej i poprzez Combiner Box zasila nawet trzy systemy magazynowania BYD jednocześnie. Dzięki kilku połączonym jednostkom magazynowania akumulatorów na jeden falownik można znacznie zwiększyć wydajność instalacji PV – do późniejszego samodzielnego wykorzystania.

CBH 40A BYD Combiner Box można połączyć z dwoma lub trzema systemami magazynowania modeli Premium HVS/HVM Battery Box. Oznacza to, że do magazynowania można teraz wykorzystać akumulatory o pojemności od 5,1 (1x HVS 5,1) do 66 kWh (3x HVM 22,1).

System baterii jest tak skonfigurowany, że wszystkie systemy mają taką samą liczbę modułów i te same elementy magazynowe współdziałają ze sobą, co zapewnia bezproblemową i bardzo wydajną pracę. Combiner Box CBH-40-A pełni rolę pośrednika między bateriami a KSEM (komunikacja) oraz między falownikiem a bateriami (zasilanie DC).

Jak działa magazynowanie energii za pomocą BYD Combiner Box

Instalacja BYD Combiner Box przebiega błyskawicznie, ponieważ waży on zaledwie 9,7 kg i można go szybko i łatwo zamontować na ścianie za pomocą zestawu montażowego wchodzącego dołączonego do produktu. Konstrukcja panelu przyłączeniowego jest przejrzysta i nieskomplikowana: po lewej stronie podłącza się do trzech systemów akumulatorów, natomiast po prawej stronie znajdują się wychodzące punkty przyłączeniowe, które przekazują prąd stały do inwertera.

Kompatybilny przekrój przewodu DC od 6 do 16 milimetrów kwadratowych zapewnia dużą elastyczność połączeń DC. Idealnie nadają się do tego konwencjonalne kable PV, co pozwala zaoszczędzić użytkownikom dodatkowych drogich kosztów specjalnych kabli lub zacisków.

REKLAMA

Kompaktowa konstrukcja Combiner Box pozwala na ustawienie kompletnego systemu składającego się z falownika, skrzynki i systemu magazynowania na niewielkiej przestrzeni, przy czym wszystkie komponenty znajdują się w bliskiej odległości od siebie.

Najwyższym priorytetem w przypadku Combiner Box jest bezpieczeństwo: urządzenie umożliwia dokonanie wszystkich niezbędnych, zapewnia złącza i środki ochronne do połączenia wszystkich zaangażowanych komponentów.

Solidna obudowa jest chroniona przed kontaktem, pyłem i strumieniami wody zgodnie z normą IP55, a urządzenie jest bezobsługowe, więc nie jest konieczne ponoszenie kosztów serwisowych.

PIKO MP plus z inteligentnym licznikiem energii KOSTAL

Jednofazowy falownik hybrydowy PIKO MP plus firmy KOSTAL przeznaczony jest do małych dachów w zastosowaniach prywatnych lub komercyjnych. To, co wyróżnia ten falownik, to jego niezwykła wszechstronność i elastyczność. Jako inwerter solarny zapewnia maksymalny uzysk energii dzięki niezawodnie wysokiej sprawności i zintegrowanemu zarządzaniu cieniem. Dzięki temu może w pełni spełniać każdą rolę w systemie instalacji.

Dzięki mocy od 1,5 do 5 kW, która w sieci urządzeń wzrasta do 6 kW, oraz maksymalnie dwóm trcakerom MPP, jest on w stanie sprostać wielu konfiguracjom dachowym i może spełnić różnorodne funkcje – od inwertera solarnego, przez inwerter hybrydowy z podłączeniem pamięci masowej, do inwertera akumulatorowego, który zajmuje się wyłącznie optymalizacją pamięci masowej.

W połączeniu z inteligentnym licznikiem energii KOSTAL, który jest jednocześnie licznikiem i menedżerem energii, PIKO MP plus pracuje najlepiej, a optymalne zarządzanie energią staje się standardem – dzień po dniu, noc po nocy, rok po roku.

Monitorowanie tego urządzenia jest równie imponujące,  co proste: wszystkie dane dotyczące uzysku, zużycia i procesu można łatwo przeglądać bezpośrednio na wyświetlaczu urządzenia oraz poprzez bezpłatne aplikacje online KOSTAL Solar Portal i KOSTAL Solar App za pomocą komputera, laptopa, tabletu lub telefonu komórkowego. Zapewnia to absolutną przejrzystość, jak również wysoką efektywność i pozwala zaoszczędzić pieniądze.

„2 w 1” z PIKO MP plus

Bez żadnych wątpliwości: PIKO MP plus jest uniwersalnym urządzeniem spełniającym podwójną funkcję: generatora energii z magazynowaniem jej. Urządzenie jest kompatybilne z magazynami BYD HVM/HVS. Pojemniki na baterie HVS i HVM efektywnie magazynują i dostarczają energię słoneczną do późniejszego wykorzystania, umożliwiając obniżenie kosztów i większą autokonsumpcję. Falownik jest w stanie odbierać energię po stronie AC (z innych generatorów) lub po stronie DC (przez bezpośrednio podłączone moduły PV).

PIKO MP plus: niezależnie kontrolowany i sprawdzony

Inspekcja magazynów HTW Berlin udowodniła, że w połączeniu z magazynem energii BYD HVS 7.7 w układach DC i AC, PIKO MP 4.6.2 plus osiąga imponujące wartości wydajności. Pojemność użytkowa jest wykorzystywana bardzo efektywnie, a sprawność wynosi ponad 95 procent. Oprócz wysokiej sprawności, kluczem do harmonijnego i ekonomicznego działania całego systemu jest szybki czas ustalania i minimalne straty regulacyjne.

Inwerter hybrydowy PIKO MP plus to produkt „made in Germany”, który dzięki strategii zero-defect firmy KOSTAL systematycznie udowadnia, że jest produktem o wysokiej jakości, zapewniającym wysoką wydajność, niezawodność i bezpieczeństwo w codziennym użytkowaniu – idealnym w połączeniu z wysokowydajnymi komponentami. Dla większej mocy i wysokiej wydajności PV.

artykuł sponsorowany