GoodWe w TOP 3 producentów falowników hybrydowych

GoodWe w TOP 3 producentów falowników hybrydowych
GoodWe

Firma GoodWe została uznana za TOP 3 producentów falowników hybrydowych na świecie w 2021 roku, z udziałem w rynku na poziomie 13% – wynika z danych opublikowanych przez firmę konsultingową Wood Mackenzie, międzynarodowego eksperta w dziedzinie badań energetycznych.

Od momentu powstania firmy w 2010 roku, GoodWe nieustannie rozwija swoje portfolio nie tylko w zakresie falowników PV, ale również rozwiązań do magazynowania energii, zdobywając w ten sposób poważną przewagę konkurencyjną na rynku.

Pomimo pandemii i wynikających z niej zakłóceń w łańcuchu dostaw oraz gwałtownie rosnących cen surowców w ostatnich latach, GoodWe stale dokonuje nowych inwestycji w badania i rozwój (około 8% przychodów ze sprzedaży) i systematycznie wprowadza na rynek nowe, wysokiej jakości i przystępne cenowo produkty, w tym falowniki hybrydowe, rozwiązania bateryjne, jednofazowe i trójfazowe, wysoko- i niskonapięciowe, sprzężone z prądem stałym i zmiennym.

REKLAMA

Falowniki hybrydowe GOODWE z roku na rok zyskują na popularności i cieszą się dużym zainteresowaniem klientów w całej Europie. Teraz również w Polsce zaczyna się rewolucja i zapotrzebowanie na rozwiązania umożliwiające magazynowanie energii. Wybierając rozwiązanie GOODWE mamy pewność, że inwestujemy w urządzenie, które jest odporne na coraz szybciej zmieniający się rynek energii. Rynek fotowoltaiki 2.0 zmusza nowych prosumentów do odbycia przyspieszonego kursu z zakresu funkcjonowania rynku energii. Tylko elastyczne rozwiązania pozwolą nam uniknąć negatywnych skutków zmieniających się zasad i rozliczeń za energię wyprodukowaną przez instalację fotowoltaiczną – dodaje Daniel Moczulski, CEE Territory Manager w GoodWe Europe GmbH.

Falowniki hybrydowe GoodWe receptą na przerwy w dostawie prądu  

Falownik hybrydowy może pracować zarówno w systemie podłączonym do sieci (tzw. on-grid), jak i w systemach wyspowych z magazynami energii (tzw. off-grid). Łączy on zalety obu rozwiązań i pozwala na stworzenie własnej domowej elektrowni.

Wiele z dostępnych obecnie na rynku modeli tzw. inwerterów mieszanych ma jednak pewne ograniczenia w zakresie funkcjonowania jako „prawdziwa hybryda”, dlatego warto upewnić się, czy wybrane przez nas urządzenie spełnia wszystkie podstawowe parametry i dodatkowe funkcje falownika hybrydowego.

Przed zakupem warto zwrócić uwagę na:

  • zawartość zestawu (licznik energii, przekładniki prądowe itd.);
  • kompatybilność z wybranym magazynem energii;
  • tryb zasilania awaryjnego i czas przełączania;
  • możliwość bilansowania międzyfazowego;
  • oprogramowanie falownika (programowanie okresów ładowania akumulatora).

Działanie backupu w falownikach hybrydowych GoodWe

Decydując się na rozwiązanie hybrydowe od GoodWe, otrzymujemy jedno urządzenie o wielu zaletach. Przykładowo seria 3-fazowych falowników hybrydowych ET PLUS od GoodWe posiada awaryjny tryb zasilania, a co więcej, w standardzie umożliwia automatyczne przełączenie na zasilanie awaryjne (back-up) w czasie krótszym niż 10 ms (UPS), zapewniając stabilne i niezawodne zasilanie nawet podczas przerwy w dostawie energii z sieci.

W przypadku zmiennych obciążeń idealnym rozwiązaniem jest rzadko spotykana na rynku możliwość bilansowania międzyfazowego, która sprawia, że moc wyjściowa każdej fazy może się zmieniać w przedziale od 0W do 1/3 mocy znamionowej falownika, a maksymalna różnica mocy wyjściowej każdej fazy jest w stanie osiągnąć 1/3 mocy znamionowej.

Bilansowanie międzyfazowe – 3-fazowe falowniki hybrydowe GoodWe

REKLAMA

Ponadto:

  • wszystkie komponenty do pracy falownika hybrydowego z magazynem energii są dostarczane w standardowym zestawie (przekładniki prądowe, licznik energii, zintegrowany backup itp.). Nie ma potrzeby inwestowania w dodatkowe urządzenia, aby falownik hybrydowy działał jako „prawdziwa hybryda” lub umożliwiał pracę z magazynem energii;
  • falownik jest wyposażony w układ ZSR zgodnie z wymaganiami OSD pozwalający na zasilenie wybranych obwodów w sytuacji braku napięcia z sieci (tylko w przypadku podłączonego magazynu energii);
  • urządzenie pozwala zarządzać przeznaczeniem energii na potrzeby awaryjnego zasilania lub zwiększenia autokonsumpcji;
  • falowniki hybrydowe ET PLUS umożliwiają inteligentne sterowanie urządzeniami SG Ready (np. pompą ciepła) poprzez styk bezpotencjałowy.

Dzięki doświadczeniu w dostarczaniu wydajnych i niezawodnych rozwiązań do magazynowania energii, GoodWe stało się globalnym producentem, zajmując pierwsze miejsce pod względem liczby falowników hybrydowych dostarczonych do zastosowań domowych w 2020 roku – wynika z raportu analityków Wood Mackenzie.

Warto również wspomnieć, że producent został również uhonorowany tytułem najbardziej wydajnego azjatyckiego producenta falowników hybrydowych w badaniu najbardziej efektywnych systemów magazynowania energii realizowanym przez 2 kolejne lata przez Uniwersytet Nauk Stosowanych w Berlinie, a także jest laureatem nagrody TUV Rheinland „All Quality Matters” przez 6 kolejnych lat, co jest czymś zupełnie wyjątkowym i do tej pory nie udało się żadnemu producentowi falowników na rynku.

Wszystkie te osiągnięcia są najlepszym dowodem na szerokie możliwości badawczo-rozwojowe GoodWe i możliwie najwyższą jakość produktów.

Be ECO. Live SMART.

Rynek magazynowania energii z fotowoltaiki w ostatnich latach bardzo się ze względu na szerokie zastosowanie instalacji dachowych w segmencie mieszkaniowym, komercyjnym i przemysłowym. Według prognozy InfoLink, wiodącej firmy konsultingowej, globalny rynek energii słonecznej + magazynowania energii z PV wzrośnie do 30GWh do 2025 roku.

Działalność w tak dynamicznie rozwijającej się branży wymaga wprowadzania dalszych innowacji. Jest to konieczność dla firm, aby utrzymać wysoce konkurencyjną pozycję wobec innych graczy w sektorze. GoodWe z pełną determinacją i zaangażowaniem w badania i rozwój odkrywa kolejne możliwości, aby jeszcze lepiej spełniać wymagania i potrzeby swoich użytkowników. W czerwcu 2022 roku firma wprowadziła na rynek kompleksowe rozwiązanie EcoSmart Home, mające na celu zaspokojenie zmieniających się potrzeb energetycznych gospodardstw domowych, a najnowszy 1-fazowy falownik hybrydowy serii ES G2 stanie się sercem tego rozwiązania.

Wyróżnienie w kategorii TOP 3 najlepszych na świecie dostawców inwerterów hybrydowych jest wyrazem uznania dla zespołowego wysiłku całej firmy. GoodWe krok po kroku realizuje swoje zobowiązanie do kształtowania inteligentnej przyszłości energetycznej na całym świecie, wprowadzając kolejne innowacje technologiczne, ograniczając emisję dwutlenku węgla, zapewniając pewność łańcucha dostaw, gwarantując lokalne wsparcie serwisowe i świadcząc usługi przed- i posprzedażowe na całym świecie. Czysta i wydajna energia jest w Twoim zasięgu!

GoodWe jest uznanym globalnym producentem inwerterów i systemów do magazynowania energii z fotowoltaiki, notowanym na Giełdzie Papierów Wartościowych w Szanghaju (kod giełdowy: 688390). Firma zatrudnia ponad 4000 pracowników w 20 różnych krajach oraz posiada zespół badawczo-rozwojowy (BiR) składający się z ponad 700 inżynierów zajmujących się ciągłą optymalizacją i nieustannym rozwojem technologii magazynowania energii. Łącznie do tej pory w ponad 100 krajach na całym świecie zainstalowano 35GW mocy z wykorzystaniem rozwiązań producenta. GoodWe jest wymieniane jako jeden z TOP 5 największych producentów inwerterów PV na świecie i TOP 3 producentów inwerterów hybrydowych według Wood Mackenzie, a wiodąca jednostka na rynku usług certyfikacyjnych i badawczych, TÜV Rheinland, przez 6 kolejnych lat przyznaje producentowi nagrodę „All Quality Matters” za wyjątkową jakość produktów. GoodWe oferuje szeroką gamę (od 0,7kW do 250kW) rozwiązań fotowoltaicznych dla domów, firm i projektów wielkoskalowych, gwarantując wysoką wydajność i niezawodną jakość. Więcej informacji można znaleźć na stronie https://pl.goodwe.com/.

Kontakt w Polsce:
sales.pl@goodwe.com
service.pl@goodwe.com

 

artykuł sponsorowany