Kehua i Soltec prezentują w Warszawie system magazynowania energii dla domu

Kehua i Soltec prezentują w Warszawie system magazynowania energii dla domu
Kehua

7 grudnia 2022  r. w Warszawie odbyła się premiera najnowszego systemu magazynowania energii marki Kehua, wiodącego na świecie eksperta w zakresie kompleksowych rozwiązań dla branży energii odnawialnej. Ponad 100 gości z lokalnej branży energii odnawialnej zgromadziło się na wydarzeniu, podczas którego zaprezentowano system iStoragE. Event został zorganizowany przez firmę Kehua wspólnie z jej kluczowym polskim partnerem – Soltec, jednym z największych dostawców komponentów do instalacji fotowoltaicznych w Polsce.

Podczas wydarzenia Kehua oficjalnie wprowadziła na polski rynek nową serię domowych zintegrowanych, modułowych systemów magazynowania energii iStoragE. W celu zapewnienia optymalnego wsparcia klientom w Polsce oraz zajęcia strategicznej pozycji na polskim rynku, Kehua utworzyła polski zespół, który składa się ze specjalistów w różnych dziedzinach: sprzedaży, technicznych i marketingu.

Podczas wydarzenia zespół Kehua Polska zapewnił szerokie wsparcie firmy Soltec, m.in. poprzez planowanie wydarzenia i szkolenia techniczne. Krzysztof Bukała, Project Manager ds. systemów magazynowania energii w Soltec, podzielił się z gośćmi perspektywami polskiego rynku energetycznego:

REKLAMA

Nowa polityka polskiego rządu, zachęcająca do rozwoju systemów magazynowania energii, sprawia, że jeszcze z większym entuzjazmem postrzegamy wprowadzenie iStoragE na polski rynek. Branża energii odnawialnej w Polsce kryje w sobie duży potencjał i jest dla nas dużym wyzwaniem. Kehua zawsze dostarcza niezawodne produkty oraz gwarantuje terminową obsługę. Jesteśmy przekonani, że nasze partnerstwo przyniesie wymierne korzyści naszym klientom w postaci najwyższej jakości usług

Kehua 

Seria modułowych systemów magazynowania energii dla domu (ESS) iStoragE All-In-One, opracowanych przez Kehua Digital Energy, wzbudziła duże zainteresowanie gości i była szczegółowo omawiana podczas wydarzenia. Boyce Lee, ekspert techniczny z firmy Kehua, przedstawił cztery główne cechy iStoragE: prostotę, bezpieczeństwo, inteligencję i niezależność. Zaznaczył również, że branża fotowoltaiczna rozwija się w szybkim tempie, a rozwój sektora magazynowania energii jest niezbędnym punktem wsparcia dla przyszłych zastosowań energetycznych.

Natomiast seria falowników sieciowych SPI-B X2 – również prezentowana podczas eventu – została zaprojektowana z myślą o przyszłości i integracji z systemami magazynowania energii. Wszystko po to, aby sprostać przyszłemu zapotrzebowaniu na ESS ze strony użytkowników rozwiązań fotowoltaicznych.

REKLAMA

Kehua 

Trzydziestoczteroletnie doświadczenie firmy Kehua w kompleksowym podejściu do projektowania oraz produkcji różnorodnych rozwiązań energetycznych, w tym technologii z zakresu magazynowania energii, sprawia, że iStoragE doskonale nadaje się do zastosowania w budynkach mieszkalnych. iStoragE pozwala na wzrost autokonsumpcji energii, co przekłada się na szybki zwrot z inwestycji, przy jednoczesnym zapewnieniu bezpieczeństwa energetycznego.

Dzięki modułowej konstrukcji, iStoragE pozwala na swobodne łączenie baterii, co przekłada się na oszczędności do 50% kosztów magazynowania energii, transportu i instalacji. System ten dostosowany jest do łączenia starych oraz nowych modułów baterii, co ułatwia użytkownikom i instalatorom rozbudowę magazynu. Kehua przywiązuje również dużą wagę do zadowolenia użytkownika. iStoragE jest chętnie wybierany przez prosumentów prywatnych ze względu na elegancki wygląd i konstrukcję zapewniającą cichą pracę.

System iStoragE został dobrze przyjęty przez rynek, po jego wprowadzeniu w sierpniu 2022 roku i już po trzech miesiącach od premiery uzyskał ponad 400 MWh zamówień. W obliczu rosnących cen energii elektrycznej, spowodowanych malejącą zdolnością tradycyjnych źródeł energii do zaspokojenia potrzeb energetycznych konsumentów iStoragE jest odpowiedzią firmy Kehua na rosnące zapotrzebowanie na energię elektryczną w gospodarstwach domowych. Jest to inwestycja w bezpieczeństwo klientów i wyraz zaangażowania w długofalowy rozwój marki na polskim rynku.

Kehua Tech PV+ESS for the Future

Oficjalny dystrybutor produktów Kehua Tech w Polsce Soltec.

 

artykuł sponsorowany