Nowe rozwiązania hybrydowe lekarstwem na problemy prosumentów

Nowe rozwiązania hybrydowe lekarstwem na problemy prosumentów
Solar Energia

Branża magazynów energii nabiera coraz większego rozpędu jest to trend panujący w całej Europie.
Sytuacja ta wynika z wielu czynników. Jednym z najbardziej dominujących w kontekście Polski jest słaby stan sieci dystrybucyjnej wymuszający zwiększenie autokonsumpcji wyprodukowanej energii ze źródeł wytwórczych takich jak fotowoltaika.

Już w poprzednim roku wielu prosumentów skarżyło się na wyłączające się falowniki z powodu zbyt wysokiego napięcia na sieci tj. powyżej 253 V. Na pomoc OSD przychodzą rozwiązania wyspowe, które zamiast wypychać nadprodukowaną energie do sieci wprowadzą ją do magazynu energii.

Drugim z czynników są stale rosnące ceny energii elektrycznej – jest to przede wszystkim spowodowane zbyt dużym udziałem konwencjonalnych źródeł energii.

 

wykres struktury produkcji energii elektrycznej w Polsce 2022 r.
Solar Energia

Można zaobserwować na powyższej grafice, że udział konwencjonalnych źródeł energii to niemalże 80% całego miksu energetycznego. Sytuacja ta nie napawa optymizmem. Wiele regulacji europejskich, które w znaczącej mierze zmierzają ku zielonej transformacji, zwiększą potencjalnie ceny przyszłych faktur.

Rozwiązanie

Świetnym rozwiązaniem jest system magazynowania energii, ponieważ jest w stanie znacząco odciążyć linie energetyczne od wprowadzanej energii ale również może pozytywnie wpłynąć na stan naszych faktur. Dodatkową, pozytywną informacją jest fakt, że dzisiejsze rozwiązania technologiczne nie wymagają koniecznie montowania instalacji fotowoltaicznej – istnieją różnego rodzaju rozwiązania ładowarek z magazynami, które montowane są bezpośrednio do rozdzielni domowej pozwalające ładować magazyn energią z sieci dystrybucyjnej.

Przy odpowiednim dopasowaniu swoich nawyków oraz odpowiednim doborze taryfy korzyści z tego wynikające mogą bardzo miło zaskoczyć odbiorcę końcowego.

Rozwiązania tego typu można zakupić w firmie Solar-Energia:

www.sklepsolar.pl

 

falownik fotowoltaiczny FOX
Solar Energia


Kim jest Solar Energia?

Jeszcze do niedawna firma Solar Energia była zespołem składającym się z sześciu osób działających na terenie regionu, dziś – zyskuje miano najszybciej rozwijającej się hurtowni w branży odnawialnych źródeł energii, która podbija rynek – nie tylko Polki, ale i całej Unii Europejskiej.

Więcej informacji o bateriach i  falownikach hybrydowych w ofercie na stronie: www.sklepsolar.pl

> Nasz Facebook

> Nasz Instagram

> Nasz Linkedin

> Nasza platforma B2B

 

 

 

 

artykuł sponsorowany