Czym zaskoczyliśmy Was na Targach ENEX 2023?

Czym zaskoczyliśmy Was na Targach ENEX 2023?
GreenElit

Zobacz, co na zakończonych w ubiegłym tygodniu targach Enex zaprezentowała firma GreenElit.

Magazyn energii WeCo

Na jubileuszowych targach Enex zaprezentowaliśmy po raz pierwszy najcieńsza baterię na rynku! Magazyn energii – WeCo 4k5

Dzięki  wyjątkowej trwałości magazynu energii Weco producent wskazuje w karcie katalogowej aż 7000 cykli ładowania, a nie 4000 czy 5000 jak inni producenci. Możemy przyjąć ponad 19 lat pracy takiego magazynu energii z typową instalacją fotowoltaiczną.

To nie koniec zalet taj baterii. Przykład widoczny na zdjęciu powyżej składa się z baterii LV oraz z jednostki PCU, która zmienia napięcie baterii do razu do zakresu napięciowego pracy inwertera Azzurro. Dzięki temu wystarczy tylko jedna taka jednostka o pojemności 4,5 kWh, by system działał z instalacją hybrydową Azzurro.

 

Magazyn energii – WeCo 4k5
Magazyn energii – WeCo 4k5

System można powiększyć aż do 9 baterii o łącznej pojemności około 40 kWh.

 

Magazyn energii – WeCo 4k5
Magazyn energii – WeCo 4k5

Falowniki Hybrydowe ZCS Azzurro

Zaprezentowaliśmy także hybrydowe falowniki Azzurro wyróżniające się na tle konkurencji mocą największej jednostki. Ta wynosi 20kW. Jest ona nie tylko hybrydą, ale również off-gridem przystosowanym do pracy wyspowej tuż po wyjęciu z pudełka. Nie są wymagana żadne dodatkowe układy przełączania czy wyposażenie inne niż magazyn energii.

Falowniki Azzurro posiadają dwa złącza AC. Jedno służy do zasilania naszych odbiorników w trybie EPS, a drugie do wymiany energii z siecią. Przerwa w dostawie prądu nie jest dla naszego falownika żadnym wyzwaniem. Przełączy się on w tryb awaryjny w mniej niż 0,02 sekundy – w tak krótkim czasie w gospodarstwie domowym żadne urządzenie nie odnotuje przerwy w zasilaniu.

Dzięki temu, że „smart meter” jest wbudowany w nasze urządzenia hybrydowe, w celu optymalizacji zużycia energii elektrycznej wystarczy podłączyć odpowiednie czujniki, które są dołączone do falownika.

 

GreenElit na targach Enex
GreenElit na targach Enex
Falowniki Hybrydowe ZCS Azzurro
Falowniki Hybrydowe ZCS Azzurro

Pompy ciepła Clivet

Pompy ciepła to najbardziej wydajne i bezpieczne źródło ogrzewania dla domu. W porównaniu do ogrzewania gazowego czy tradycyjnego opalania węglem pompa zyskuje na wydajności, bardziej się opłaca oraz – co najważniejsze – jest bardziej ekologicznym rozwiązaniem. Pompa ciepła monoblok od Clivet bardzo dobrze nadaje się do naszego klimatu, doskonale sprawdza się w najzimniejszych okresach –  zapewnia ciepło nawet wtedy, gdy temperatura spada do -25°C stopni.

Pompa ta jest też w pełni bezpieczna. Do jej funkcjonowania użyty został czynnik R32 – jednolity czynnik najnowszej generacji.

Pompy ciepła od Clivet są proste w montażu, ale też bardzo wygodne w użytkowaniu. Dzięki mobilnej aplikacji sterowanie temperaturą oraz praca urządzenia nie stanowi problemu. Istotnym faktem dla użytkownika jest też długotrwale funkcjonowanie „serca” naszej pompy – sprężarki. Przy odpowiednim doborze sprężarka powinna działać przynajmniej 15 lat, co gwarantuje bezproblemowe użytkowanie.

 

Pompa ciepła Clivet
Pompa ciepła Clivet na targach Enex

 

Pompa ciepła Clivet
Pompa ciepła Clivet

Zapraszamy do kontaktu

Alicja Walec

Piotr Masłocha

Karol Gruszecki

 

 

artykuł sponsorowany