Pylontech uzyskuje certyfikat TÜV Rheinland dla baterii z jonów sodowych

Pylontech uzyskuje certyfikat TÜV Rheinland dla baterii z jonów sodowych
Pylontech

Firma Pylontech uzyskała od TÜV Rheinland pierwszy na świecie certyfikat baterii bazujących na jonach sodowych, oparty na normach UL1973:2022, IEC62619:2022, IEC62660-2:2018 i IEC62660-3:2022. Certyfikat ten jest potwierdzeniem zaawansowania i doświadczenia, jakie Pylontech posiada w obszarze technologii budowy akumulatorów opartych na jonach sodowych, które toruje jej drogę do wdrożenia tej technologii w systemach magazynowania energii.

Bloomberg New Energy Finance (BNEF) szacuje, że do końca 2030 r. ogólnoświatowa zainstalowana pojemność systemów magazynowania energii wyniesie 233 GWh, co daje łączną roczną stopę wzrostu na poziomie 21%. Przełom technologiczny w obszarze akumulatorów opartych na jonach sodowych, który osiągnął Pylontech, uzupełni ofertę akumulatorów opartych na jonach litowych i zniweluje napięcia związane z podażą systemów magazynowania energii.

Pylontech jako dostawca systemów magazynowania energii wykorzystuje przewagę konkurencyjną, jaką dają mu niezależne badania i możliwości opracowywania ogniw, a także zintegrowanie łańcucha produkcji umożliwiające zaoferowanie niezawodnych i bezpiecznych systemów magazynowania energii w perspektywie długoterminowej.  Do końca 2022 r. firma Pylontech dostarczyła ponad 1 000 000 systemów magazynowania energii.

Korzystając z bogatego doświadczenia w obszarze akumulatorów litowych, Pylontech wdroży w obszarze magazynowania energii akumulatory oparte na jonach sodowych, oparte na innowacjach technologicznych, a tym samym, zapewni użytkownikom wartość dodaną.

Jako pierwsza na świecie spółka, która zdołała uzyskać międzynarodową aprobatę norm bezpieczeństwa dla akumulatorów opartych na jonach sodowych, Pylontech umacnia swoją pozycję zaangażowanego dostawcy systemów magazynowania energii dysponującego kompleksowymi zdolnościami badawczymi i produkcyjnymi. Będziemy dążyć do zwiększenia naszych zdolności i wykorzystania ich do przyspieszenia procesu neutralności wobec emisji dwutlenku węgla, bez względu na wyzwania technologiczne, ekonomiczne czy środowiskowe, jakie przyjdzie nam pokonać – mówi Geoffrey Song, wiceprezes międzynarodowego oddziału sektora ESS.

TÜV Rheinland

TÜV Rheinland to czołowa międzynarodowa niezależna organizacja zajmująca się przeprowadzaniem testów, inspekcji, szkoleń i konsultacji oraz wydawaniem certyfikatów, posiadająca ogólnoświatowe ponad 150-letnie doświadczenie.

Pylontech

Spółka Pylontech powstała w 2009 r. jako dostawca akumulatorowych systemów magazynowania energii (ang. battery energy storage system, BESS), który dostarcza niezawodne rozwiązania umożliwiające magazynowanie energii, bazując na doświadczeniu w obszarze elektrochemii, energoelektroniki i integracji systemów. Pylontech jest firmą, która przez kolejne 8 lat podwajała wielkość zamówień, stając się wiodącym na świecie dostawcą systemów magazynowania energii.

artykuł sponsorowany