Magazyn energii Corab Encor – pewny sposób na wykorzystanie zasobów OZE

Magazyn energii Corab Encor – pewny sposób na wykorzystanie zasobów OZE
Corab

Możliwość pozyskiwania energii elektrycznej ze słońca i wykorzystania jej do zasilania różnego rodzaju urządzeń domowych, firmowych czy gospodarczych, przyciąga duże grono inwestorów. Dzięki wykorzystaniu magazynów energii poziom autokonsumpcji wytworzonego prądu można teraz znacząco podnieść, co przekłada się na rentowność całego przedsięwzięcia. Nic więc dziwnego, że rozwiązania te zyskują na popularności. Poznaj więc bliżej korzyści, jakie oferuje magazyn energii Corab Encor i dowiedz się, jak może pomóc Ci w czerpaniu jeszcze większych korzyści z OZE.

Magazyny energii – do czego służą?

W systemie fotowoltaicznym panele PV i falownik pozwalają na przetwarzanie promieniowania słonecznego na energię, która może być następnie wykorzystana do zasilania urządzeń elektrycznych. Jednak w momencie, gdy warunki atmosferyczne nie pozwalają na dostarczenie wystarczającej ilości energii, wówczas zastosowanie magazynu energii pozwala na skumulowanie energii, która została wyprodukowana wcześniej i użycie jej w okresie wzmożonego zapotrzebowania.

Magazyny energii PV są szczególnie przydatne w przypadku systemów off-grid, czyli niepodłączonych do sieci elektroenergetycznej. Dzięki temu możliwe jest korzystanie z urządzeń w przypadku awarii zasilania lub w miejscach, gdzie nie ma dostępu do sieci energetycznej.

Warto przy tym dodać, że zgodnie z danymi opublikowanymi przez Polską Izbę Magazynowania Energii i Elektromobilności (PIME) na koniec 2022 roku w Polsce działało blisko 7 000 przydomowych magazynów energii, których łączna moc plasowała się na poziomie 27,5 MW, a pojemność wynosiła 55 MWh. Co ciekawe, koło 2 000 akumulatorów do fotowoltaiki zostało zainstalowanych od 2021 roku, czyli od chwili pojawienia się planów dotacji na zakup magazynów energii.

Jak widać, zainteresowanie tematem rośnie. Warto więc już teraz poznać możliwości magazynów energii Corab Encor, aby maksymalizować poziom autokonsumpcji wytworzonej energii elektrycznej w instalacjach PV.

Fotowoltaika z magazynem energii Corab Encor

Magazyn energii Corab Encor dostępny jest w trzech wariantach – CE ESS 6.0, CE ESS 9.0 oraz CE ESS 12.0. Każdy z nich posiada pojemność znamionową na poziomie 30 Ah oraz moc znamionową w przedziale od 5,1 kW do 10,2 kW. Na uwagę zasługuje również wyjątkowo bezpieczna technologia baterii LiFePO4, ilość cykli powyżej 6000 oraz stopień ochrony IP65.

Co ważne, magazyny energii Corab Encor gwarantują możliwość pracy w temperaturach od -30 do +50°C – zarówno wewnątrz pomieszczeń, jak i na zewnątrz. Ich minimalistyczny design oraz przemyślana technologia wykonania gwarantują łatwą i szybką instalację.

Bez wątpienia dzięki akumulatorom do fotowoltaiki można poczynić znaczne oszczędności na rachunkach za prąd, zoptymalizować zużycie wytworzonej przez instalację PV energii oraz skrócić okres zwrotu z inwestycji.

Więcej informacji na: www.corab.pl

 

artykuł sponsorowany