Mocne premiery SOFAR podczas Intersolar w Monachium

Mocne premiery SOFAR podczas Intersolar w Monachium
SOFAR

Największe i najważniejsze wydarzenie dla całego sektora odnawialnych źródeł energii zbliża się wielkimi krokami. Mowa o Intersolar – niemieckich targach organizowanych co roku w Monachium. Impreza to obowiązkowy przystanek dla wszystkich, którzy liczą się i chcą się liczyć w branży OZE. Dlatego nie mogło na niej zabraknąć również firmy SOFAR. Tegoroczne stoisko będzie jednym z największych w historii firmy.

Intersolar jest dla nas obowiązkowym przystankiem na całej trasie europejskich eventów – mówi Allen Cao, dyrektor europejskiego oddziału SOFAR. – Nie możemy mówić o poważnej obecności na rynku odnawialnej energii, bez obecności na Intersolarze. Każdy, kto chce się liczyć w tej branży musi tu po prostu być – dodaje.

Dla SOFAR rok 2023 jest rokiem szczególnym. Z jednej strony firma zapowiada, że Intersolar to będzie czas premier, a z drugiej – nadchodzi 10-lecie założenia SOFAR.

Jedną z nowości będzie SOFAR PowerMaster. To wiodące w branży zintegrowane rozwiązanie dedykowane instalacjom przemysłowym. SOFAR PowerMaster stanowi połączenie innowacyjnego hybrydowego systemu chłodzenia powietrzem i cieczą, systemów bezpieczeństwa 3+2, modułowej konstrukcji, niższego LCOS i inteligentnego sterowania. Kolejną premierą będzie falownik stringowy PowerMega o mocy 320 kW. Z maksymalną wydajnością do 99,05% i prądem wejściowym 20 A na MPPT, falownik jest kompatybilny z modułami 210/182 mm i stanowi prawdziwy przełom na rynku inwerterów.

Intersolar będzie pod wieloma względami rekordowy dla SOFAR. Nasze stoisko będzie miało prawie 400 mkw., przygotowujemy kilka nowości, w tym nowości produktowe skierowane zarówno do sektora mieszkaniowego, jak i C&I – wylicza Ljubomir Gavrilovic, szef Marketingu SOFAR na Europę.

Ostatnie 10 lat dla firmy SOFAR (wcześniej SOFARSOLAR) to był czas niezwykle intensywnego rozwoju na wielu rynkach świata, budowy portfolio produktów oraz zdobywania zaufania Klientów do marki. To również czas, w którym firma dzięki jasno zdefiniowanej misji, wizji oraz wyznawanym wartościom zdobywa międzynarodowe uznanie. SOFAR z pewnością nie osiągnąłby takich wyników, gdyby nie uznanie i zaufanie, którym firma cieszy się wśród klientów na całym świecie.

Wszystkie działania, które planujemy mają jeden cel – chcemy być maksymalnie blisko potrzeb klienta końcowego- użytkownika naszych rozwiązań, dla którego produkty oferowane przez SOFAR stanowią element ekologicznego, a jednocześnie oszczędnego stylu życia – dodaje Gavrilovic.

Dlatego też firma zdecydowała się na dalsze rozwijanie swojego portfolio w kierunku rozwiązań jeszcze lepiej dopasowanych do potrzeb różnych klientów rynku fotowoltaicznego. Również nie bez przyczyny na miejsce premier wybrała nadchodzące największe europejskie wydarzenie sektora PV.

Rozwiązania, które zaprezentujemy podczas tegorocznego Intersolaru, będą naprawdę innowacyjne dla całego rynku PV – mówi Allen Ceo. – Już dzisiaj zapraszamy do odwiedzenia naszego stoiska – B3.450. Tam będzie się naprawdę dużo działo – uzupełnia.

O SOFAR

SOFAR jest wiodącym światowym dostawcą rozwiązań fotowoltaicznych i magazynowania energii i dąży do bycia liderem cyfrowych rozwiązań energetycznych z kompleksowym portfolio, w tym inwerterów fotowoltaicznych, inwerterów hybrydowych, systemów magazynowania baterii, centralnego magazynowania energii i inteligentnych rozwiązań zarządzania energią dla budynków mieszkalnych, C&I oraz aplikacje na skalę użytkową. Do 2021 roku firma SOFAR weszła do TOP5 listy Global Hybrid Inverter Suppliers, stworzyła globalną sieć badawczo-rozwojową z trzema centrami badawczo-rozwojowymi i dwiema bazami produkcyjnymi.

W 2022 r. roczna zdolność produkcyjna SOFAR osiągnęła 10 GW dla falowników fotowoltaicznych i akumulatorów oraz 1 GWh dla akumulatorów. Do końca 2022 roku firma SOFAR dostarczyła ponad 18 GW falowników do ponad 100 krajów i regionów na całym świecie.

Dowiedz się więcej: www.sofarsolar.com

 

artykuł sponsorowany