J. Palikot proponuje Donaldowi Tuskowi debatę na temat OZE

J. Palikot proponuje Donaldowi Tuskowi debatę na temat OZE
Janusz Palikot. Foto: twojruch.eu

{więcej}Po dzisiejszych wypowiedziach premiera na temat wsparcia dla OZE szef Twojego Ruchu Janusz Palikot zaproponował Donaldowi Tuskowi debatę, której tematem miałyby być odnawialne źródła energii i „prawdziwa sytuacja energetyczna w Polsce”. 

– Proponuję, by odbyła się debata między mną, zwolennikiem odnawialnych źródeł energii, a Donaldem Tuskiem, przeciwnikiem OZE, a zwolennikiem węgla i energii atomowej – powiedział na dzisiejszej konferencji prasowej Janusz Palikot (cyt. za PAP). 

Szef Twojego Ruchu informował, że rozwój OZE to szansa na nowe miejsca pracy i że „zszokowały” go słowa premiera o tym, że „nie dał się nabrać na OZE”. – Właśnie to, że OZE nie są realizowane, powoduje straty miliardów złotych – informował dzisiaj Janusz Palikot (za PAP). 

REKLAMA
REKLAMA

– Niech Tusk stawi się z ekspertami, jeśli chce, albo rozmawiajmy sami, ale niech taka debata się odbędzie – PAP cytuje Janusza Palikota, który dodał, że jeszcze dzisiaj skieruje w tej sprawie list do kanelarii premiera. 

Czytaj więcej o dzisiejszej wypowiedzi Donalda Tuska na temat wsparcia dla energetyki odnawialnej w artykule: Premier: zbyt duże wsparcie dla OZE zabójcze dla polskiej gospodarki

gramwzielone.pl