Aplikacja Enei ma pomóc w optymalizacji zużycia energii

Aplikacja Enei ma pomóc w optymalizacji zużycia energii
Fot. Gramwzielone.pl (C)

Nowa aplikacja Enei ma optymalizować zarządzanie energią w przedsiębiorstwach, umożliwiając redukcję zużycia i zapotrzebowania na moc.

Enea wprowadziła na rynek nową usługę dla przedsiębiorców z grup taryfowych C2x, Bxx oraz Axx. Aplikacja o nazwie Enea Optima ma umożliwiać zdalną akwizycję danych pomiarowych oraz zarządzanie poborem energii elektrycznej.

Korzystając z komputera, laptopa czy smartfona z dostępem do Internetu użytkownik ma uzyskać możliwość stworzenia mobilnego centrum zarządzania energetycznego.

REKLAMA

Instalacja aplikacji nie wymaga konieczności ponoszenia nakładów na rozbudowę własnej infrastruktury teleinformatycznej, nawet w firmach posiadających rozproszoną strukturę.

Działanie systemu opiera się na zdalnym pozyskiwaniu danych pomiarowych, zarówno historycznych jak i bieżących oraz ich monitorowaniu i analizie w czasie rzeczywistym.

REKLAMA

Enea Optima ma generować raporty dotyczące optymalizacji parametrów zasilania oraz analizy i symulacje kosztowe. Poprzez aplikację użytkownik ma planować koszty i optymalizować politykę zakupu energii elektrycznej, a także potwierdzić efektywność energetyczną własnej infrastruktury.

Usługa Enea Optima realizowana jest w formie miesięcznego, zryczałtowanego abonamentu, który daje całodobowy i zdalny dostęp do systemu. Wysokość opłaty abonamentowej ma zależeć od wybranego zakresu dostępnych funkcjonalności oraz liczby obsługiwanych liczników.

W ramach tej oferty Enea ma zapewniać także doradztwo, szkolenie oraz wsparcie przy uruchomieniu i korzystaniu z systemu.

Dla klientów, którzy zdecydują się na zakup usługi do 31 sierpnia br., Enea zaoferuje miesiąc abonamentu gratis.

redakcja@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.