Ostatni dzwonek na dotacje dla właścicieli elektrowni wodnych

Ostatni dzwonek na dotacje dla właścicieli elektrowni wodnych
Energa

Do końca grudnia Ministerstwo Klimatu i Środowiska będzie przyjmować wnioski o dofinansowanie projektów zakładających zwiększenie wydajności wytwarzania energii w istniejących małych elektrowniach wodnych.

Celem naboru jest zwiększenie efektywności produkcji energii oraz zmniejszenie potencjalnego niekorzystnego wpływu na środowisko istniejących małych elektrowni wodnych o mocy do 2 MW poprzez ich modernizację.

Ministerstwo Klimatu podkreśla, że realizacja projektów powinna prowadzić do zwiększenia produkcji energii przy jednoczesnym zachowaniu jak najwyższej efektywności kosztowej projektu. Inwestycjom powinny towarzyszyć działania edukacyjne w kierunku szkolenia ekspertów w dziedzinie energetyki wodnej. 

REKLAMA

O dofinansowanie mogą się ubiegać małe, średnie i duże przedsiębiorstwa oraz Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie.

REKLAMA

Do podziału jest budżet sięgający 13 mln zł. Minimalna kwota dofinansowania na projekt wynosi 866,3 tys. zł, a maksymalna 6,06 mln zł.

Początek okresu kwalifikowalności kosztów rozpoczyna się w dniu podjęcia decyzji o przyznaniu dofinansowania. Okres kwalifikowalności kończy się 30 kwietnia 2024 r.

Dofinansowanie pochodzi z Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego 2014-2021.

redakcja@gramwzielone.pl 


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.