Centrum danych pod Warszawą zasili zielona energia

Centrum danych pod Warszawą zasili zielona energia
Innogy

Od 1 lutego kluczowe obiekty centrum serwerowego Netii i usługi chmurowe z linii NetiaNext będą zasilane zieloną energią, którą wyprodukują farmy wiatrowe Innogy Polska. W budowanym pod Warszawą centrum danych ekologiczne będzie również zasilanie awaryjne.

Netia zawarła z Innogy Polska umowę, która gwarantuje dostawę zielonej energii poprzez wybrane trakty zasilające infrastrukturę Netii w Warszawie i Krakowie.

Generowana przez lądowe farmy wiatrowe zielona energia od Innogy będzie zasilać wybrane usługi centrum serwerowego oraz najbardziej popularne usługi chmurowe z linii NetiaNext (serwery dedykowane), Netia Compute (infrastruktura IT w chmurze oraz DRaaS) oraz Netia Data Protection (backup).  

REKLAMA

Netia ma w planach zapewnienie zasilania energią odnawialną również najnowszego centrum danych, które powstanie w Jawczycach pod Warszawą. Obiekt, który ma być oddany do użytku w ciągu najbliższych kilku miesięcy, ma być jednym z najnowocześniejszych tego typu w Polsce.

REKLAMA

Efektywność energetyczną zwiększy już dostarczone i zainstalowane zasilanie awaryjne złożone w głównej mierze z dwóch urządzeń DRUPS HITEC PowerPRo2700 o mocy 2000 kW każdy.

Jak podkreśla Netia, w przeciwieństwie do zwykłych, statycznych zasilaczy awaryjnych (UPS-ów) DRUPS-y (Diesel Rotary UPS) nie wykorzystują baterii, lecz magazynują energię kinetyczną w masie wirującej.

Netia zapewnia, że takie rozwiązanie zmniejsza potrzeby obsługi układu i jest bardziej przyjazne środowisku. Nie ma bowiem potrzeby utylizacji baterii, ich częstych przeglądów i pomiarów. DRUPS charakteryzuje również dłuższy czas życia i wysoka niezawodność.

redakcja@gramwzielone.pl 


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o