Zmiana na stanowisku prezesa Innogy Polska

Zmiana na stanowisku prezesa Innogy Polska
Andrzej Modzelewski

Na podstawie decyzji zarządu grupy E.ON dr Filip Thon kierujący od wielu lat pracami zarządu innogy Polska obejmie stanowisko prezesa spółki E.ON Energie Deutschland. Na stanowisku prezesa innogy Polska zastąpi go dr Andrzej Modzelewski.

Filip Thon od początku kwietnia 2021 r. przejmie od Victorii Ossadnik stanowisko prezesa spółki E.ON Energie Deutschland. Filip Thon Swoją karierę rozpoczął w 1995 r. w firmie konsultingowej Accenture, a w 2003 r. podjął pracę w grupie RWE. Od tego momentu był odpowiedzialny za zadania związane z sieciami energetycznymi oraz gazowymi i sprzedażą na różnych międzynarodowych stanowiskach kierowniczych, najpierw w RWE, a następnie w innogy oraz E.ON.

Jako następcę Filipa Thona na stanowisku prezesa zarządu powołano dr Andrzeja Modzelewskiego, który od 2018 r. pełni funkcję członka zarządu innogy Polska.

REKLAMA

Andrzej Modzelewski zdobył doświadczenie na stanowiskach kierowniczych w grupie RWE i innogy. Był odpowiedzialny za strategię i rozwój spółki, wdrażanie nowych produktów, a także za koordynację obszarów związanych z infrastrukturą sieciową oraz sprzedażą energii i gazu w Europie Środkowo-Wschodniej.

Przez kilka ostatnich lat zasiadał w zarządach EDF Polska, a następnie PGE Energia Ciepła, gdzie odpowiadał m.in. za inwestycje w sektorze elektrociepłowniczym oraz rozwój usług okołoenergetycznych. Pracował także jako konsultant w firmie doradczej ConEnergy.

REKLAMA

Decyzja zarządu E.ON dotycząca powołania mnie na stanowisko prezesa zarządu innogy Polska jest dla mnie wielkim zaszczytem. Przychodzi ona w wyjątkowym momencie, gdy jesteśmy coraz bliżej pełnej integracji ze strukturami Grupy E.ON, ale także w istotnym czasie fundamentalnych zmian na rynku energii. innogy Polska jako część międzynarodowej Grupy E.ON przyczyni się do szybkiej transformacji i modernizacji polskiego rynku energii – komentuje dr Andrzej Modzelewski.

innogy Polska S.A. oraz pozostałe spółki innogy w Polsce należą do grupy E.ON, jednego z największych europejskich koncernów energetycznych. innogy działa w Polsce w obszarach sprzedaży energii elektroenergetycznej i gazu, infrastruktury sieciowej, a także energii odnawialnej.

W portfelu Innogy Polska S.A. jest około 1 mln klientów indywidualnych i biznesowych.

W obszarze OZE spółka inwestuje w elektrownie wiatrowe i fotowoltaiczne, a także działa w segmencie prosumenckich instalacji poprzez przejętą w 2019 roku firmę Foton Technik, która ma posiadać około 20 proc. udziałów w rynku, montując w skali miesiąca około 600 mikroinstalacji PV.

redakcja@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.