Darmowy webinar: fotowoltaika po 1 kwietnia

Darmowy webinar: fotowoltaika po 1 kwietnia
Offero

Najbliższy piątek to 1 kwietnia – dzień, którego od miesięcy obawiają się branża fotowoltaiczna i przyszli prosumenci. Nowy system rozliczeń, czyli net-billing, w prognozach wypada mniej korzystnie niż dotychczasowe rozwiązanie. Opartej o te informacje komunikacji trzymały się firmy fotowoltaiczne, które w ostatnim czasie swoje działania promocyjne skupiły wokół haseł związanych z szybkim montażem przed początkiem II kwartału i końcem opłacalności fotowoltaiki. Nie ma się czemu dziwić, że obecnie my, jako klienci, z rezerwą podchodzimy do otrzymywanych ofert i niechętnie decydujemy się na podpisanie umów. Ale bez obaw! To, czy inwestycja w instalację fotowoltaiczną nam się zwróci można w prosty sposób wyliczyć.

Do tej pory fotowoltaika cieszyła się wielką popularnością, ponieważ pozwalała uniezależnić się od cen prądu. Teraz na proces rozliczania się z energii pozyskiwanej ze słońca zostaną nałożone opłaty. Nie oznacza to jednak, że z zielonej energii trzeba rezygnować. Oczywiście czas zwrotu z inwestycji będzie dłuższy, ale oszczędności w miesięcznych rachunkach będą dalej widoczne. Wystarczy do zakupu instalacji podejść z rozwagą i przed podjęciem decyzji wyliczyć rzeczywiste koszty inwestycji. Pomoże w tym kalkulator fotowoltaiki Oferro.

Szczegółowe obliczenia dzięki Oferro

REKLAMA

Kalkulator Oferro to narzędzie, które wyróżnia się na tle innych tego typu rozwiązań dostępnych na rynku. To nie tylko proste wyliczenie ceny potencjalnej instalacji, ale szczegółowa analiza konkretnego dachu i budynku. Do tej pory użytkownicy otrzymywali takie informacje, jak:

  • zbiór podstawowych danych o nieruchomości – jej statusie, powierzchni, rodzaju dachu, informację, czy został wykonany odbiór techniczny budynku
  • analiza dachu – pomiar całego dachu oraz wyznaczenie powierzchni połaci wraz z kierunkami świata, na których można zamontować panele fotowoltaiczne
  • wstępny kosztorys, który obejmuje trzy wersje cenowe, tak aby każdy znalazł dla siebie dogodne rozwiązanie
  • szacowany zwrot z inwestycji
  • rekomendacje wiarygodnych firm fotowoltaicznych z okolicy

Teraz, biorąc pod uwagę nowelizację ustawy o OZE, obliczenia w kalkulatorze zostały udoskonalone tak, aby rozwiać wszelkie wątpliwości użytkownika przy podejmowaniu decyzji o montażu. Do algorytmu zostały dodane dodatkowe elementy, które uwzględniają:

1. Parametry różnych modeli paneli monokrystalicznych: cenę, powierzchnię, maksymalną moc, wymiary, wagę;
2. Ceny różnych falowników dla mocy od 2kWh do 10kWh;
3. Ceny taryf G11, G12 i G12w dla następujących operatorów: PGE, Tauron, Enea, Energa, E.ON;
4. Ceny składników dystrybucji dla powyższych taryf wymienionych wyżej operatorów.

Poznaj nasz kalkulator i oblicz opłacalność dla swojej inwestycji

Już w najbliższy poniedziałek, 4 kwietnia 2022 r. o godz. 18:00 odbędzie się darmowy webinar, podczas którego nasze ekspertki opowiedzą o zmianach w rozliczeniach za fotowoltaikę i nowych funkcjonalnościach kalkulatora.

REKLAMA

Webinar skierowany jest zarówno do klientów indywidualnych, jak i biznesowych, którzy planują montaż instalacji fotowoltaicznej i chcą szybko poznać dokładną wycenę oraz zwrot z inwestycji.

Zapisy na webinar >>

Agenda:

1. Stale rosnące ceny prądu i prognozy na najbliższy czas.
2. Aspekty, które wzięliśmy pod uwagę tworząc kalkulator.
3. Omówienie działania kalkulatora.
4. Analiza zwrotu z inwestycji – jakie czynniki bierzemy pod uwagę?
5. Odpowiedzi na pytania uczestników. 

Każdego z uczestników webinaru zapraszamy do przetestowania naszego kalkulatora na stronie: www.offero.pl.

Jeśli nie możesz wziąć udziału w spotkaniu w podanym terminie a interesuje Cię temat – zapisz się, a prześlemy Ci nagranie z wydarzenia.

 

artykuł sponsorowany