Polenergia ma kolejnego klienta na energię w standardzie Energia2051

Polenergia ma kolejnego klienta na energię w standardzie Energia2051
Polenergia

Krakowskie, poznańskie oraz warszawskie inwestycje spółki biurowej Skanska zasilane są w 100 proc. z odnawialnych źródeł Grupy Polenergia. Za realizację kontraktu odpowiada spółka Polenergia Sprzedaż, która gwarantuje roczne dostawy 10 GWh zielonej energii w standardzie Energia2051.

Od początku 2022 roku Polenergia Sprzedaż dostarcza do biurowców D1 i D2 w ramach inwestycji Nowy Rynek w Poznaniu, budynku Generation Park Y w Warszawie oraz III fazy krakowskiego kompleksu biurowego High5ive energię pochodzącą wyłącznie z polskich farm wiatrowych i fotowoltaicznych Grupy Polenergia.

– Co dla nas istotne, mamy zapewnienie dostawcy, że źródła te są w 100 proc. rodzime. Tym samym warunki kontraktu z Polenergią Sprzedaż spełniają założenia naszej polityki zrównoważonego rozwoju i zmniejszenia emisji dwutlenku węgla – do tej pory udało nam się ją zredukować o 46 proc. w stosunku do roku 2015 – komentuje Łukasz Kwieciński, dyrektor ds. zarządzania wartością budynków w spółce biurowej Skanska w regionie CEE.

REKLAMA

Energia2051 

Standard Energia2051 to jedyna w Polsce oferta dotycząca energii elektrycznej ze źródeł OZE, w której do klienta dostarczane jest 100 proc. zielonej energii w każdej godzinie poboru.

REKLAMA

Jak podkreśla Polenergia, jej oferta wyprzedza rynek o 30 lat, bo już teraz spełnia wytyczne Europejskiego Zielonego Ładu zakładające konieczność dostarczania zeroemisyjnej energii dopiero od 2050 roku.

Potwierdzeniem sprzedaży zielonej energii w standardzie Energia2051 jest certyfikat wydawany przez TÜV SÜD, który otrzymuje każdy klient kupujący energię OZE od Polenergii Sprzedaż.

Wcześniej Polenergia informowała o zakontraktowaniu sprzedaży energii w standardzie Energia2051 dla największego krajowego operatora stacji ładowania pojazdów elektrycznych – firmy GreenWay.

Polenergia należy do największych producentów energii odnawialnej w Polsce. Obecnie na aktywa Polenergii w energetyce odnawialnej składają się lądowe farmy wiatrowe o mocy 287 MW, farmy fotowoltaiczne o mocy 31 MW, a w przygotowaniu są projekty morskich farm wiatrowych o mocy 3000 MW, lądowych farm wiatrowych o mocy 205 MW oraz elektrowni fotowoltaicznych o mocy 73 MW.

redakcja@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.