Zapraszamy na I Opolski Festiwal Ekoenergetyczny

Fundacja na Rzecz Rozwoju Ekoenergetyki „Zielony Feniks” wraz z partnerami  zapraszają  na
I Opolski Festiwal Ekoenergetyczny organizowany w dniach 8-11 października (środa – sobota)
2014 roku w Opolu. Jest to kontynuacja Forum Ekoenergetycznego, odbywającego się od pięciu lat
w Polkowicach. W roku bieżącym Forum Ekoenergetyczne w Polkowicach odbędzie się po raz szósty.

                Festiwal organizowany z rozmachem należy do największych przedsięwzięć tego rodzaju w Polsce. Zawiera w sobie kilkadziesiąt imprez mieszczących się w trzech blokach tematycznych: odnawialne źródła energii (OZE), oszczędności energetyczne w budownictwie oraz ekomotoryzacja.

                Wybrane imprezy Festiwalu są sponsorowane przez Urząd Miasta Opola. Są to: konferencja „Odnawialne źródła energii i budownictwo energooszczędne – nowe rozwiązania” oraz seminaria: Energetyczna konwersja odpadów komunalnych (technologie utylizacji odpadów komunalnych)” oraz „Zaopatrzenie energetyczne miasta: oświetlenie uliczne”.

REKLAMA
REKLAMA

              Główne rodzaje imprez w ramach pierwszego bloku tematycznego, to konferencje naukowe
i seminaria i w których udział wezmą czołowi naukowcy krajowych uczelni i placówek badawczych. Inną festiwalową formą pracy będą warsztaty dobrych praktyk w których przedsiębiorcy zaprezentują wdrożenia ekoenergetyczne oraz omawiać będą problemy rozwoju branży.

                Ekomotoforum zawiera w sobie kilkadziesiąt przedsięwzięć i wydarzeń o zróżnicowanym charakterze – od konferencji naukowych, przez warsztaty dobrych praktyk do warsztatów doskonalenia kompetencji dla diagnostów SKP. To również szereg widowiskowych i edukacyjnych wydarzeń dla społeczeństwa Opola  z obszaru motoryzacji (m.in. rajd na minimalnej ilości paliwa, próba bicia rekordu Guinnessa i in.).

                W Festiwalu zapowiedziało udział czołowi naukowcy i eksperci z obszaru ekoenergetyki, przedsiębiorcy i biznesmeni, przedstawiciele administracji państwowej i samorządowcy, posłowie i euro posłowie.     Przedsięwzięciom towarzyszyć będą wystawy tematyczne na terenie Centrum Wystawienniczo-Kongresowego w Opolu oraz część artystyczna z udziałem znanych zespołów muzycznych i muzyków indywidualnych.

                Opolski Festiwal Ekoenergetyczny uzyskał patronat Ministerstwa Gospodarki, Ministerstwa  Środowiska, Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Prezydenta Miasta Opole, Marszałka Województwa Opolskiego, Związku Powiatów Polskich, Stowarzyszenia  Elektryków Polskich i innych znaczących organizacji.