REKLAMA
 
REKLAMA

Leasing fotowoltaiki, pomp ciepła i magazynów energii od EFL

Leasing fotowoltaiki, pomp ciepła i magazynów energii od EFL
Pixabay - Michael Pointner

Europejski Fundusz Leasingowy (EFL) w ramach Leasingu Europejskiego przygotował dla mikro, małych i średnich firm ofertę leasingu pojazdów elektrycznych, instalacji fotowoltaicznych, pomp ciepła, magazynów energii, a także maszyn i urządzeń na atrakcyjnych warunkach.

W ubiegłym roku EFL, który jest częścią międzynarodowej Grupy Credit Agricole, uruchomił projekt Greenify, oferujący kompleksowe rozwiązania dla klientów. W ramach projektu leasingodawca oferuje przedsiębiorcom finansowanie kosztów zielonych inwestycji, np. instalacji fotowoltaicznych, magazynów energii, pomp ciepła, urządzeń klimatyzacyjnych czy ładowarek do pojazdów elektrycznych.

O leasing operacyjny, kapitałowy lub pożyczkę mogą ubiegać się mikro, małe i średnie firmy. Oferta EFL skierowana jest m.in. do sklepów wielkopowierzchniowych, salonów samochodowych, przedsiębiorstw produkcyjnych, właścicieli hal magazynowych i logistycznych. Mogą z niej skorzystać również rolnicy indywidualni (posiadający NIP) oraz przedstawiciele wolnych zawodów (lekarze, notariusze, radcy prawni), którzy prowadzą działalność w lokalach usługowych lub biurowych.

REKLAMA

Jeszcze lepsze warunki

Od połowy stycznia br. EFL oferuje mikro, małym i średnim firmom w Polsce (zatrudniających mniej niż 250 pracowników, o aktywach poniżej 43 mln euro, z sumą obrotów poniżej 50 mln euro) finansowanie środków trwałych (głównie z grupy zielonych aktywów) na atrakcyjnych warunkach.

REKLAMA

W ramach dostępnej puli środków sięgającej 1,6 mld zł przedsiębiorcy mogą liczyć na niższy koszt finansowania o 25 punktów bazowych i nabyć elektryczne samochody osobowe i dostawcze, elektryczne pojazdy ciężarowe, naczepy i przyczepy, a także maszyny i urządzenia. Korzystniejsza oferta finansowa jest możliwa dzięki współpracy EFL z Europejskim Bankiem Inwestycyjnym.

Z tej puli środków można także zainwestować w odnawialne źródła energii, m.in. instalacje fotowoltaiczne, magazyny energii oraz pompy ciepła. Maksymalna wartość transakcji to 12,5 mln euro, a minimalny okres finansowania – 24 miesiące.

Międzynarodowa współpraca

EFL S.A. powstał w 1991 r. jako jedna z pierwszych firm leasingowych w Polsce. Od 2001 r. EFL jest częścią Grupy Crédit Agricole. Współpraca EFL z Międzynarodowymi Instytucjami Finansowymi sięga 2001 r., kiedy w ramach projektów wspomagających rozwój sektora MŚP EFL zawarł dwie umowy z Europejskim Bankiem Odbudowy i Rozwoju (EBOiR). Z kolei w 2004 r. EFL podpisał umowę z Bankiem Rozwoju Rady Europy (CEB). Z Europejskim Funduszem Inwestycyjnym (EBI) EFL współpracuje od 2005 r. W ciągu ponad 20 lat w ramach międzynarodowej współpracy EFL pozyskał w sumie prawie 2,9 mld euro (w tym z EBI 1,6 mld euro a z CEB – 1,1 mld euro.

redakcja@gramwzielone.pl

© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.

REKLAMA
Komentarze

Czym do ludzi

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA