Tauron: coraz lepsza wykrywalność nielegalnego poboru energii

Tauron: coraz lepsza wykrywalność nielegalnego poboru energii
Fot. Gramwzielone.pl (C)

Tauron Dystrybucja informuje, że w ubiegłym roku odnotował znaczący spadek ilości przypadków nielegalnego poboru energii elektrycznej. Przypadków kradzieży prądu jest mniej, a ich wykrywalność rośnie. Wynika to w dużej mierze z kompleksowych działań kontrolnych oraz prowadzonych akcji prewencyjnych i edukacyjnych zapewnia spółka.

​W tym roku Tauron ma zrealizować kolejne przedsięwzięcia, których celem jest poprawa bezpieczeństwa odbiorców energii elektrycznej.

W wyniku kradzieży prądu, kiedy dochodzi do manipulacji przy liczniku lub w instalacji elektrycznej, powstaje ryzyko wypadków, porażeń i pożaru. I dotyczy to nie tylko osób bezpośrednio zaangażowanych w kradzież, ale często ich rodzin i sąsiadów. Stawiamy na bezpieczeństwo i przestrzegamy przed konsekwencjami. Stąd prowadzimy tak kompleksowe i rozbudowane działania prewencyjne i kontrolne – mówi Jerzy Topolski, wiceprezes Tauron Dystrybucja.

REKLAMA
REKLAMA

Spółka informuje, że w ostatnich latach prowadziła na dużą skalę działania kontrolne. Ponad 85 tys. kontroli przeprowadzonych w 2016 r. wykazało ponad 6 tys. przypadków nielegalnego poboru energii. Rok wcześniej prawie 90 tys. kontroli przyniosło w efekcie wykrycie ponad 7 tysięcy nielegalnych podłączeń.

 W tym roku zrealizujemy wspólne szkolenia dla policji, zarządców nieruchomości i pracowników Taurona. Mamy przygotowane materiały edukacyjne pokazujące z jednej strony zagrożenia związane z nielegalnym poborem energii, z drugiej mówią i przestrzegają przed konsekwencjami kradzieży prądu. Oprócz tego trwają prace nad filmem pokazującym zagrożenia związane z kradzieżą energii elektrycznej – komentuje Marcin Marzyński z biura komunikacji Tauron Dystrybucja.

Tauron przypomina, że nielegalny pobór energii jest przestępstwem podlegającym karze pozbawienia wolności do 5 lat.

red. gramwzielone.pl