Warszawski ZTM szuka wykonawcy koncepcji lokalnych systemów energetycznych

Warszawski ZTM szuka wykonawcy koncepcji lokalnych systemów energetycznych
Fot. Miejskie Zakłady Autobusowe w Warszawie

Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie ogłosił przetarg na opracowanie koncepcji tzw. lokalnych systemów energetycznych, które mają zasilać infrastrukturę warszawskich pętli autobusowych oraz parkingów dla aut, których pasażerowie przesiadają się do komunikacji miejskiej.  

Wczoraj ZTM w Warszawie ogłosił przetarg mający na celu wykonanie koncepcji budowy na parkingach Parkuj i Jedź w m.st. Warszawie pilotażowych lokalnych systemów elektroenergetycznych wraz z modernizacją instalacji elektroenergetycznych.

ZTM zastrzega, że wykonawca koncepcji budowy lokalnych systemów elektroenergetycznych na parkingach Parkuj i Jedź powinien ją oprzeć na odnawialnych źródłach energii z opcjonalnym wykorzystaniem magazynów energii elektrycznej oraz na stacjach ładowania samochodów elektrycznych o mocy do 22 kW.

REKLAMA

Natomiast w zakresie koncepcji lokalnych systemów elektroenergetycznych na pętlach autobusowych przewiduje się wykorzystanie OZE i opcjonalnie magazynów energii elektrycznej, a także pantografowych stacji ładowania autobusów komunikacji miejskiej o mocy powyżej 200 kW.

REKLAMA

Kryteria wyboru wykonawcy to w 80 proc. cena, a w 20 proc. doświadczenie wykonawcy.

Termin składania ofert w postępowaniu przetargowym mija 28 lipca br.

Więcej informacji o przetargu pt. „Wykonanie koncepcji budowy na parkingach Parkuj i Jedź oraz na pętlach autobusowych w m.st. Warszawie pilotażowych lokalnych systemów elektroenergetycznych wraz z modernizacją instalacji elektroenergetycznych” znajduje się na stronie ZTM w Warszawie pod tym linkiem.

red. gramwzielone.pl