Schneider Electric przejdzie na 100 proc. zielonej energii

Schneider Electric przejdzie na 100 proc. zielonej energii
Fot. Schneider Electric

Czołowa firma oferująca technologie dla sektora energetycznego zapowiedziała przejście na energię pochodzącą ze źródeł odnawialnych. Jesteśmy w nowym świecie energii, która staje się bardziej elektryczna, bardziej zdekarbonizowana, bardziej zdecentralizowana i bardziej cyfrowakomentuje Emmanuel Lagarrigue, wiceprezydent Schneider Electric.

Francuski koncern ma być zasilany energią pochodzącą wyłącznie ze źródeł odnawialnych do roku 2030. Wcześniej, do roku 2020, udział OZE w energii konsumowanej przez francuską firmę ma sięgnąć 80 proc.

Schneider Electric chce zrealizować ten cel inwestując we własne źródła OZE. Przykładem są już zrealizowane dachowe instalacje fotowoltaiczne w Vadodara w Indiach czy w Bangpoo w Tajlandii, a także instalacje fotowoltaiczne i geotermalne we francuskiej siedzibie koncernu.

REKLAMA

Cel przejścia na OZE Schneider Electric ma realizować także podpisując wieloletnie umowy PPA na zakup zielonej energii, zawierane na okres, jak zaznacza, 12-20 lat.

REKLAMA

– Umowy PPA umożliwiają deweloperom zabezpieczenie finansowania na inwestycje w elektrownie wiatrowe, solarne i inne odnawialne źródła energii, umożliwiając odbiorcom zakup energii z czystych źródeł po przewidywalnych cenach – czytamy w komunikacie francuskiej firmy.

Dodatkowo Francuzi mają realizować cel OZE poprzez zakup gwarancji pochodzenia energii pochodzącej ze źródeł odnawialnych.  

Schneider Electric wyznaczył ponadto cel zwiększenia efektywności energetycznej poprzez podwojenie efektu ekonomicznego z każdej skonsumowanej jednostki energii do roku 2030 w zestawieniu z poziomem notowanym w roku 2005.

Francuzi zapewniają, że dzięki wdrożeniu opracowanych przez siebie rozwiązań już byli w stanie redukować własne zapotrzebowanie na energię w ostatniej dekadzie o 100 proc. co każde trzy lata. W swojej francuskiej siedzibie Schneider Electric ograniczył konsumpcję energii w latach 2008-17 sześciokrotnie. 

red. gramwzielone.pl