Andrzej Piotrowski stracił stanowisko wiceministra energii

Andrzej Piotrowski stracił stanowisko wiceministra energii
Wiceminister energii Andrzej Piotrowski. Fot. Ministerstwo Energii

Wśród odwołanych dzisiaj przez premiera Mateusza Morawieckiego wiceministrów jest Andrzej Piotrowski, który odpowiadał w Ministerstwie Energii m.in. za obszar związany z energetyką odnawialną, ale także skupiał się w swojej działalności na promowaniu energetyki jądrowej.

Wiceminister Piotrowski pełnił swoją funkcję niemal od początku działalności Ministerstwa Energii, które powołano w rządzie Beaty Szydło po wyborach parlamentarnych z 2015 r. Wcześniej, w poprzednim rządzie PO-PSL kwestiami związanymi z energetyką, w tym OZE, zajmowało się głównie Ministerstwo Gospodarki kierowane przez Janusza Piechocińskiego.

Andrzej Piotrowski w ME nadzorował pracę departamentu energii odnawialnej, rozproszonej i ciepłownictwa, departamentu energii jądrowej, departamentu nadzoru i polityki właścicielskiej, a także departamentu inteligentnych sieci i cyberbezpieczeństwa.

REKLAMA

Stanowiska wiceministrów w resorcie energii zachowują – przynajmniej do czasu zapowiedzianej przez premiera Morawieckiego kolejnej redukcji liczby wiceministrów w rządzie – Grzegorz Tobiszowski odpowiedzialny za sektor górnictwa, Tadeusz Skobel odpowiadający za fundusze unijne oraz Michał Kurtyka zajmujący się m.in. obszarem elektromobilności.

REKLAMA

Co ciekawe stanowisko wiceministra ma stracić także Piotr Woźny – niedawno powołany na to stanowisko w resorcie przedsiębiorczości i technologii, do którego kompetencji miała należeć walka ze smogiem.

Stanowisko stracił też odpowiedziany w resorcie środowiska za politykę klimatyczną wiceminister Paweł Sałek, co może mieć szczególne znaczenie w kontekście organizacji przez Polskę tegorocznego szczytu klimatycznego ONZ, który pod koniec roku odbędzie się w Katowicach.

Odwołanie Andrzeja Piotrowskiego następuje w kluczowym dla branży OZE momencie, gdy do prac w parlamencie ma trafić przygotowany przez Ministerstwo Energii, długo oczekiwany projekt nowelizacji ustawy o OZE, której przyjęcie ma odblokować wdrażanie nowego mechanizmu wsparcia producentów zielonej energii. Więcej na ten temat w artykule: Projekt nowelizacji ustawy o OZE przyjęty przez rząd. Jest nowa wersja.

red. gramwzielone.pl