Dotacje na OZE dla firm z woj. świętokrzyskiego

Dotacje na OZE dla firm z woj. świętokrzyskiego
Conergy press

Zarząd Województwa Świętokrzyskiego rozpocznie przyjmowanie wniosków w konkursie na unijne dofinansowanie do inwestycji w odnawialne źródła energii z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego.

Konkurs, w którym nabór wniosków zaczyna się jutro, jest adresowany do przedsiębiorców z sektora MŚP i dotyczy poprawy efektywności energetycznej, m.in. z wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii.

Nabór w konkursie RPSW.03.02.00-IZ.00-26-214/18 z działania 3.2 „Efektywność energetyczna i odnawialne źródła energii w przedsiębiorstwach” potrwa do 30 listopada br., a rozstrzygnięcie przewidziano na kwiecień 2019 r.

REKLAMA

Wsparciem zostaną objęte projekty zakładające poprawę efektywności energetycznej z uwzględnieniem odnawialnych źródeł energii.

Do podziału jest 42 mln zł. Poziom dofinansowania wyniesie od 55 proc. do 80 proc. kosztów kwalifikowanych – w zależności m.in. od tego, czy przewiduje się instalację OZE o mocy do 50 kW czy powyżej tego progu.

REKLAMA

Lista świętokrzyskich przedsiębiorstw, które otrzymały dofinansowanie z wcześniejszego naboru wniosków na poprawę efektywności energetycznej z wykorzystaniem OZE jest dostępna na stronie RPO Województwa Świętokrzyskiego pod tym linkiem.

Kilka miesięcy temu władze województwa świętokrzyskiego rozstrzygnęły wcześniejszy, drugi w perspektywie 2014-2021, konkurs z działania 3.1. na dofinansowanie przedsięwzięć z zakresu wytwarzania i dystrybucji energii pochodzącej ze źródeł odnawialnych.

Do firm, samorządów i instytucji publicznych trafi w sumie 38 mln zł. Więcej na ten temat w artykule: Dotacje na OZE w woj. świętokrzyskim. Więcej pieniędzy na projekty parasolowe.

gramwzielone.pl

redakcja@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.