Fortum zaoferuje gwarancję 100 proc. zielonej energii

Fortum zaoferuje gwarancję 100 proc. zielonej energii
Fot. Fortum

Fortum przygotował ofertę „Pakiet Gwarancji Zielonej Energii”, w ramach której jego klienci otrzymają gwarancję, że produkowana przez nich energia pochodzi wyłącznie ze źródeł odnawialnych. Dodatkowo część środków pozyskanych w ten sposób firma przekaże na konta organizacji ekologicznych lub społecznych.

W ramach nowej oferty Fortum gwarantuje, że prąd dostarczany do klientów ma całkowite pokrycie w gwarancji pochodzenia ekologicznej energii, a każdy klient, który przystąpi do programu otrzyma specjalny certyfikat poświadczający, że energia do niego dostarczona została wytworzona w instalacji odnawialnego źródła energii.

Misją Fortum jest dążenie do czystszego świata, dlatego namawiamy naszych klientów do skorzystania z gwarancji pochodzenia zakupu energii ze źródeł odnawialnych. To niewielka opłata, która pozwala cieszyć się prawdziwie czystą energią. Prąd, który kupujemy w ramach „Pakietu Gwarancji Zielonej Energii” ,pochodzi w 100-procentach ze źródeł odnawialnych  – zapewnia Maciej Kościński z Fortum.

REKLAMA

Oferta gwarancji zielonej energii kierowana jest do obecnych klientów Fortum, zarówno indywidualnych jak i instytucjonalnych. W pierwszym przypadku jej koszt to 4,99 złotych. Klienci biznesowi zapłacą 19,90 złotych miesięcznie – w ich przypadku oferta jest ograniczona do pierwszych 15 MWh rocznie, co – jak wylicza spółka – stanowi średnią roczną ilość prądu sprzedawanego klientom firmowym obsługiwanym przez Fortum.

Dodatkową zachętą do skorzystania z oferty jest zobowiązanie Fortum do przekazania specjalnej dotacji dla organizacji ekologicznej lub społecznej.

REKLAMA

W przypadku klientów indywidualnych będzie to 1/12 środków pochodzących ze sprzedaży oferty „Pakiet Gwarancji Zielonej Energii”. Każdy z odbiorców decydujących się na taką ofertę ma raz w roku otrzymać specjalną ankietę, w której będzie mógł wskazać ekologiczną organizację pozarządową, zasługującą jego zdaniem na wsparcie od Fortum. Na podstawie wyników ankiety spółka przekaże dotację na konto wybranej organizacji.

W przypadku klientów biznesowych Fortum deklaruje przekazanie 200 proc. jednomiesięcznej opłaty abonamentowej takiego klienta dla organizacji społecznej walczącej ze skutkami smogu w Polsce.

gramwzielone.pl

redakcja@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.