Mariusz Patrowicz o planach inwestycji w branży energii odnawialnej

Mariusz Patrowicz o planach inwestycji w branży energii odnawialnej
Należąca do Elkop Energy farma wiatrowa w Nieszawie. Foto: Elkop Energy

{więcej}Znany inwestor giełdowy Mariusz Patrowicz, chce inwestować w branży energii odnawialnej, ale z decyzjami czeka na przyjęcie ustawy o OZE. 

Podczas konferencji Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych, inwestor giełdowy i właściciel spółek związanych z OZE skomentował sytuację inwestorów w perspektywie wejścia w życie nowych regulacji dla polskiego sektora energii odnawialnej. 

REKLAMA

Jak powiedzial Patrowicz, jego fundusze zainwestowały w OZE do tej pory w sumie 20-25 mln zł i są gotowe zainwestować 300 mln zł, ale dopiero po wejściu w życie ustawy o OZE. 

REKLAMA

– Nie możemy przeprowadzić inwestycji w OZE o wartości 300 mln zł, co mamy w planie, dopóki nie będzie ustawy o OZE. Wielkość wsparcia dla poszczególnych źródeł pokaże, w które z nich będzie się opłacało inwestować. Na razie wszystko jest palcem na wodzie pisane i brakuje konkretów – „Puls Biznesu” cytuje Mariusza Patrowicza. 

Do Mariusza Patrowicza należy m.in. notowana na giełdzie NewConnect spółka Elkop Energy, która jest właścicielem farmy wiatrowej w Nieszawie złożonej z 6 elektrowni wiatrowych, każda o mocy 100 kW. W skład grupy kapitałowej należącej do Patrowicza wchodzą takżę FON, Atlantis, Atlantis Energy, Fon Eco.  40 proc. akcji Elkopu Energy kontroluje giełdowy Elkop. 
gramwzielone.pl