Kazachstan stawia na polskie technologie

Kazachstan stawia na polskie technologie
foto: F.Mykiera, flickr cc-by.20

– Kazachstan zaczyna inwestować w zielone technologie. Dla branży środowiskowej to nowy, nieco egzotyczny i bardzo obiecujący rynek, na którym polskie firmy mogą zająć kluczowe obszary – mówi Agnieszka Kozłowska-Korbicz, koordynator projektu GreenEvo

Delegacja 22 firm wróciła właśnie z misji handlowej do Astany i Ałma Aty. To największa dotychczas misja handlowa GreenEvo. Wyjazd przedstawicieli firm-laureatów ministerialnego projektu podzielono na dwie delegacje. Pierwsza już 21 września wyleciała do Astany, gdzie wzięła udział w dwudniowej konferencji MŚ “Środowisko dla Europy”. Dodatkowe wydarzenie w Astanie, to seminarium na temat międzynarodowego transferu technologii i sposobów uzyskiwania wsparcia w transformacji krajów rozwijających się.

Po dwóch dniach spędzonych w Astanie, delegaci polecieli na południe do Ałma Aty i dołączyli do 17-osobowej delegacji, która 23 września przyleciała z Polski. W sobotę 24.09 firmy oraz urzędnicy z Ministerstwa Środowiska wzięli udział w Forum Biznesowym. Do udziału w spotkaniach B2B (Business to Business) zaproszono ponad osiemdziesiąt firm z Kazachstanu.

REKLAMA

– Dostrzegamy potencjał rynku kazachskiego, jako miejsca, w którym istnieje potrzeba implementacji zielonych rozwiązań – zauważa Agnieszka Kozłowska-Korbicz. – Jednocześnie polskie technologie prośrodowiskowe spotkały się z dużym zainteresowaniem ze strony kazachskich inwestorów w trakcie przeprowadzonych spotkań biznesowych. Dlatego będziemy wspierali transfer zielonych technologii do tego państwa – dodaje przedstawicielka Ministerstwa Środowiska.

Podział delegacji na dwie grupy wynika z faktu, iż zgłoszenia i rejestracja uczestników Konferencji Ministerialnej „Środowisko dla Europy” była prowadzona w marcu br., kiedy jeszcze nie zostali wyłonieni laureaci II edycji Konkursu GreenEvo.

REKLAMA

Poniżej pełna lista firm-laureatów GreenEvo wysłanych do Kazachstanu:

GRUPA I

ASKET Roman Długi

BIOGRADEX-Holding Sp. z o.o.

PPUH MARBET-WIL Sp. z o.o.

WOFIL Robert Muszański

PP-EKO Sp. z o.o.

NEON Wojciech Norberciak

GRUPA II

ATON-HT S.A.

CHEMADEX S.A.

CTE Carbotech Engineering

DAGAS Sp. z o.o.

EKOTOP Roman Sobczyk

Fu-Wi Sp. z o.o.

NMG Sp. z o.o.

POL-MOT WARFAMA S.A.

POL-MOT WARFAMA S.A.

POLIMAT EKO Sp. z o.o.

PROCOM SYSTEM

PROTE Technologie dla Środowiska Sp. z o.o.

Redor Sp. z o.o.

WSK Kraków Sp. z o.o.

Zespół Innowacyjny PROMIS Sp. z o.o.

Multichem Eko Sp. z o.o.

APS Energia Sp. z o.


GreenEvo