
Tak wzrosły koszty energii z węgla i gazu. OZE już mocno konkurencyjne
Analiza wykonana przez ekspertów z firmy Sandbag pokazuje, jak notowany ostatnio wzrost kosztów emisji CO2 wpłynął na koszty produkcji energii z konwencjonalnych elektrowni...
Analiza wykonana przez ekspertów z firmy Sandbag pokazuje, jak notowany ostatnio wzrost kosztów emisji CO2 wpłynął na koszty produkcji energii z konwencjonalnych elektrowni...
Jeden z najpopularniejszych we Francji ministrów rządu Emmanuela Macrona złożył rezygnację, poddając w wątpliwość dotychczasowe działania francuskich władz w walce o realizację celów Porozumienia klimatycznego uzgodnionego w 2015 r. w Paryżu i będącego sukcesem francuskiej dyplomacji.
https://about.bnef.com/blog/irish-green-auctions-little-late-2020-target/
Reprezentująca pracodawców Konfederacja Lewiatan zaproponowała zmiany w ustawie o odnawialnych źródłach energii. Okazją do ich wprowadzenia może być kolejna nowelizacja tej ustawy, której procedowanie Ministerstwo Energii zapowiedziało jeszcze na ten rok.
Firma Marka Zuckenberga wczoraj ogłosiła, że cel przejścia na zasilanie energią pochodzącą wyłącznie ze źródeł odnawialnych chce zrealizować już do końca obecnej dekady. Jednocześnie Facebook ma ograniczyć do tego czasu swoje emisje gazów cieplarnianych o 75 proc.
Znajdujące się w województwie podlaskim Siematycze chcą w ciągu najbliższych lat stać się gminą samowystarczalną energetycznie, która będzie produkować tyle energii, ile sama zużywa. Pomóc mają w tym odnawialne źródła energii.
NFOŚiGW szykuje Instytut Energetyki Odnawialnej szacuje, że potencjał OZE w polskim ciepłownictwie można zwiększyć, z wykorzystaniem głównie biomasy, ale także geotermii czy kolektorów słonecznych, do poziomu 10 GW do roku 2030.
Jeszcze kilka lat temu Jarosław Kaczyński i Andrzej Duda wyśmiewali teorię zmian klimatu...
Pierwsze aukcje na moc zbliżają się wielkimi krokami. Przed rozpoczęciem certyfikacji do nich Polskie Sieci Elektroenergetyczne opublikowały instrukcję mającą pomóc w poprawnym złożeniu wniosku w ramach certyfikacji podmiotów zainteresowanych skorzystaniem z tego mechanizmu wsparcia.
Dominika Kulczyk złożyła ofertę wykupienia akcji największej prywatnej polskiej grupy energetycznej, aby stać się jej 100-procentowym właścicielem. Wcześniej ofertę przejęcia Polenergii zgłosiła PGE, ale to D. Kulczyk oferuje pozostałym akcjonariuszom wyższą cenę.
EIT InnoEnergy, największy w Europie fundusz inwestujący w rozwiązania z obszaru energii, cleantech, mobilności oraz szeroko pojętych technologii smart, wspierany przez Europejski Instytut Innowacji i Technologii (EIT), podał datę zakończenia naboru wniosków do tegorocznej rundy inwestycyjnej.
Mimo, że Niemcy są globalnym liderem w produkcji energii odnawialnej, nadal wysoki udział węgla w ich miksie energetycznym sprawia, że nie osiągną założonych celów redukcji emisji do roku 2020, a teraz Berlin może sprzeciwić się ambitniejszemu podejściu Komisji Europejskiej do unijnego celu redukcji emisji na rok 2030.
Gazociąg Baltic Pipe może mieć elektrycznego towarzysza. Jak dowiedział się portal WysokieNapiecie.pl, operatorzy systemów przesyłu prądu: polskie PSE i duński Energinet rozważają połączenie sieci elektroenergetycznych obu państw podmorskim kablem. Inwestycja może kosztować ponad 2,7 mld zł.
Filip Grzegorczyk, prezes państwowego koncernu energetycznego Tauron, odniósł się do znaczącego wzrostu cen uprawnień do emisji dwutlenku węgla, oceniając, że może to pozbawić jego firmę zdolności do przeprowadzenia transformacji w zakresie sposobu wytwarzania energii.
Dziewiętnaście metropolii pod koniec ubiegłego tygodnia przyjęło wspólną deklarację, w której zobowiązały się, że powstające w nich budynki będą spełniać kryterium zeroemisyjności.