
Świetne wyniki finansowe European Energy
Duńska firma aktywna także na rynku polskim w trzech kwartałach br. wypracowała EBITDA na poziomie zbliżonym do zanotowanego w całym roku 2022. W tym czasie zainstalowała w Polsce ponad 70 MW mocy w OZE.
Duńska firma aktywna także na rynku polskim w trzech kwartałach br. wypracowała EBITDA na poziomie zbliżonym do zanotowanego w całym roku 2022. W tym czasie zainstalowała w Polsce ponad 70 MW mocy w OZE.
Warszawski operator systemu dystrybucyjnego we współpracy z firmą specjalizującą się w digitalizacji przeprowadził trzy projekty rozwiązań cyfrowych, które ułatwią obsługę klientów i procesy związane z inwestycjami.
Polska ma drugi, po Niemczech, największy rynek ciepła systemowego w Europie. Do sieci ciepłowniczej jest przyłączonych ponad 40 proc. spośród 13,5 mln gospodarstw domowych – to jeden z najwyższych wskaźników w Unii Europejskiej...
Ostatnie wydarzenia na świecie znacznie przyspieszyły zmiany w wielu obszarach życia, w tym w zdobywaniu kwalifikacji zawodowych. Dotyczy to także uprawnień SEP, które są niezbędne dla osób pracujących w branży elektrycznej...
Urząd Regulacji Energetyki ogłosił nową stawkę opłaty OZE na 2024 r. Chodzi o opłatę, która obejmuje koszty dopłat dla producentów energii odnawialnej i która powinna być doliczana do rachunków za energię elektryczną odbiorców końcowych.
Problemy z przyłączeniem do sieci i odbiorem energii odnawialnej w okresach wzmożonej generacji coraz bardziej dają się we znaki inwestorom z rynku OZE. Aby dalsze szybkie tempo przechodzenia na OZE i elektryfikacja unijnej gospodarki były możliwe, potrzebne są inwestycje w sieci warte kilkaset miliardów euro.
Ciepłownia bazująca na geotermii może dostarczyć ciepło do ponad 35 tys. domów w duńskim mieście. Właśnie rozpoczęły się prace.
Jeden z największych w skali globalnej inwestorów na rynku odnawialnych źródeł energii zamierza nieco wyhamować tempo rozwoju nowych projektów. Wśród inwestycji na najbliższe trzy lata wskazuje jeden priorytet.
Poprawa koniunktury w sektorze OZE nastąpi najwcześniej po pierwszym kwartale 2024 r. według oceny polskiego producenta urządzeń OZE – firmy Sunex. Mimo zwiększenia przychodów spółka odczuwa jednak na razie spowolnienie. Jednocześnie analizuje możliwości przejęć na rynku niemieckim.
Dostawca energii elektrycznej do ponad miliona klientów w Warszawie i okolicach podpisał z dwoma dostawcami umowy na wyprodukowanie, dostarczenie i montaż dziewięciu transformatorów mocy. Zostaną one zainstalowane w stołecznej sieci elektroenergetycznej.
Niedawno rząd przyjął projekt ustawy zakładającej zamrożenie cen energii dla gospodarstw domowych w 2024 roku. Jednak większe szanse na przyjęcie przez parlament ma inny projekt ustawy o przyszłorocznym mrożeniu cen energii. W tym tygodniu do Sejmu skierowała go Koalicja Obywatelska.
W Dubaju rusza szczyt klimatyczny COP28. Przedstawiciele 198 państw, które podpisały Ramową Konwencję Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatu, spotkają się, aby podejmować kluczowe decyzje. Wśród nich jest także Estonia, która wykazuje się dużym zaangażowaniem w szukanie drogi do zrównoważonego rozwoju.
Resort klimatu ogłosił dwa nabory wniosków w konkursach o unijne dofinansowanie na programy wspierające rozwój energetyki odnawialnej. Jeden z nich dotyczy środków na kontynuację programu Mój Prąd.
Unia Europejska zainwestuje 4 mld euro w innowacyjne projekty w zakresie czystych technologii. Komisja Europejska ogłasza zaproszenie do składania wniosków o wsparcie technologii neutralnych emisyjnie w ramach Funduszu Innowacyjnego na 2023 r.
Spółdzielnie energetyczne mają zapewnić tańszą energię pochodzącą z OZE przeznaczoną dla swoich członków. Spółdzielnie te cieszą się coraz większą popularnością w Polsce, szczególnie na południu kraju. Grupa Tauron podaje, że na terenie działalności spółki funkcjonuje już dziesięć takich społeczności.