Tauron podał stawki ładowania samochodów elektrycznych

Tauron podał stawki ładowania samochodów elektrycznych
Tauron

Tauron w najbliższych dniach wprowadzi opłaty za ładowanie samochodów elektrycznych z pomocą jego infrastruktury. Jednocześnie spółka udostępnia aplikację mającą ułatwić właścicielom EV korzystanie ze stacji ładowania.

Tauron posiada 29 ogólnodostępnych stacji ładowania i jest to obecnie największa sieć na Śląsku. Stacje powstały w ramach pierwszego etapu projektu o nazwie Operator.

 Nasze doświadczenia zdobyte podczas pilotażowej części projektu, oparte o różnorodność lokalizacji  i zainstalowanie dziewięciu modeli stacji różnych producentów, pozwoliły nam ocenić preferencje klientów oraz wybrać optymalną infrastrukturę do realizacji następnego etapu projektu Operator – mówi Michał Koszałka, prezes zarządu Magenta Grupa Tauron.

REKLAMA

Do końca tego roku sieć Taurona ma liczyć ponad 150 ogólnodostępnych stacji ładowania pojazdów elektrycznych.

Jak wylicza Tauron, koszt przejechania 100 km samochodem eklektycznym waha się od około 9 do 12 zł i jest kilka razy niższy niż koszt przejechania tej samej drogi samochodem napędzanym benzyną bądź olejem napędowym.

Użytkownicy, korzystający do tej pory ze stacji ładowania pojazdów elektrycznych bezpłatnie, mają przygotować się na komercyjną formę współpracy z Tauronem dzięki zaproponowanej promocji.

W okresie od 13 stycznia 2020 roku do 26 stycznia br. cena ładowania wyniesie – dla stacji AC 0,80 zł/kWh brutto, a dla stacji DC 1,11 zł/kWh brutto.

Natomiast od 27 stycznia cena usługi wyniesie dla stacji AC 1,60 zł/kWh brutto, a dla stacji DC 2,21 zł/kWh brutto

REKLAMA

Aplikacja eMap

Nowa aplikacja eMap to rozwiązanie dla posiadaczy pojazdów elektrycznych służące do obsługi stacji ładowania.

Aplikacja oferowana przez Tauron umożliwia m.in. wyszukiwanie dostępnej stacji w czasie rzeczywistym, wyznaczenie trasy do wybranego punktu ładowania z pomocą nawigacji oraz przeprowadzenie procesu autoryzacji, ładowania oraz rozliczenia transakcji. Ponadto użytkownicy mogą skorzystać z opcji dodatkowych takich jak filtrowanie rodzaju, typu i mocy złącza.

Użytkownicy usługi eMap od Taurona mają wgląd do ilości pobranej energii po każdym ładowaniu oraz historii wykonanych transakcji z poziomu aplikacji.

Aby skorzystać z bezpłatnej aplikacji eMap, wystarczy pobrać ją na urządzenie mobilne, zarejestrować się lub skorzystać z opcji bez rejestracji. Użytkownicy będą mogli wybrać jedną z trzech dogodnych dla siebie form płatności, w tym m.in. dodać i zapisać kartę płatniczą.

Usługa dostępna jest na platformach AppStore oraz Google Play. Aplikację można również pobrać ze strony Taurona.

Tauron zaznacza, że w roku 2019 na polskich drogach liczba aut z napędem elektrycznym stale rosła, a obecnie przekracza już 6 tys.

redakcja@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.