Ekoenergetyka dostarczyła do Warszawy kilkadziesiąt stacji ładowania

Ekoenergetyka dostarczyła do Warszawy kilkadziesiąt stacji ładowania
Ekoenergetyka-Polska

Zielonogórski producent zainstalował w stolicy kilkanaście szybkich stacji ładowania, które będą zasilać warszawskie autobusy. Do końca tego roku po Warszawie ma jeździć już 160 autobusów zasilanych energią elektryczną.

Zamówienie zrealizowane przez firmę Ekoenergetyka-Polska objęło dostawę 15 stacji ładowania o mocy 60 kW każda, wraz z satelitkami, które trafiły na zajezdnię Woronicza w Warszawie.

To część kontraktu, który Ekoenergetyka realizuje dla Miejskich Zakładów Autobusowych w Warszawie. Docelowo zgodnie z zawartą umową, na zajezdniach MZA znajdzie się 65 ładowarek 60 kW oraz 3 stacje pantografowe Ekoenergetyki.

REKLAMA

Zgodnie z umową podpisaną jesienią 2019 roku, na warszawską zajezdnię Woronicza dostarczono 15 urządzeń typu plug-in o mocy 60 kW każda – Plug Charger R 60. Wszystkie wyposażone zostały w złącze CCS Combo 2 oraz dodatkowo w satelitkę z przewodem (również CCS Combo 2).

REKLAMA

To jedna z trzech zajezdni w Warszawie, na których pojawią się stacje ładowania Ekoenergetyki. W najbliższych miesiącach spółka planuje montaż urządzeń w lokalizacjach Ostrobramska oraz Stalowa. Ostatecznie do stolicy trafi 65 ładowarek Plug Charger R 60. Ponadto kontrakt zakłada instalację 3 stacji pantografowych o mocy 400 kW.

Pierwszą umowa zawarta przez Ekoenergetykę ze stołecznym operatorem została podpisana latem ubiegłego roku. Dotyczyła budowy 20 ulicznych, pantografowych stacji szybkiego ładowania o łącznej mocy 8 MW.

Zakupiona przez MZA infrastruktura jest częścią projektu, który zakłada zakup 130 elektrycznych autobusów. Do końca tego roku po stolicy ma jeździć już 160 autobusów zasilanych energią elektryczną. 

redakcja@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.