Stacje ładowania EV marki Solplanet

Stacje ładowania EV marki Solplanet
AISWEI

Samochody elektryczne zyskują coraz bardziej na popularności, nic więc dziwnego, że wzrasta również popyt na przydomowe stacje ładowania. Ładowarki oferowane w zestawie z samochodem nie gwarantują satysfakcjonujących czasów ładowania pojazdu, dlatego firma Solplanet wyszła naprzeciw potrzebom klientów oraz dynamicznie rozwijającego się rynku elektromobilności, wprowadzając stacje ładowania EV.

Jako że instalacje fotowoltaiczne w ostatnim czasie stają się niemal powszechne, producenci tych systemów proponują również rozwiązania dla użytkowników pojazdów elektrycznych. Nie inaczej jest tym razem: znany na rynku PV producent niezawodnych falowników Solplanet zaprezentował premierowo swoją stację ładowania AC, która pojawi się w sprzedaży już w tym tygodniu.

REKLAMA

AISWEI

O urządzeniu

Producent w odpowiedzi na potrzeby użytkowników, zarówno domowych jak i firmowych, przedstawił pełny zakres mocy 7,4 kW – rozwiązanie jednofazowe oraz 11 i 22 kW – rozwiązania trójfazowe. Każde z nich z pełną możliwością regulacji mocy, w trzech wersjach wyposażenia – podstawowej, z dostępem RFID, oraz z komunikację wi-fi wraz z dostępem RFID. Ponadto każdy z wymienionych modeli występuje z gniazdem lub 5-metrowym przewodem z wtykiem typu 2.

Możliwości

REKLAMA

Na przykładzie stacji ładowania w wersji z wi-fi oraz kartą RFID widzimy, że funkcji mamy naprawdę wiele. Dzięki pełnej regulacji mocy wyjściowej każdą stację możemy dowolnie ograniczyć prądowo, jeżeli wartość przyłącza nie pozwala na korzystanie z jej mocy znamionowej.

Jest także możliwość autoryzacji użytkowników poprzez dołączone karty RFID, bez ograniczeń lub z przypisaniem konkretnej wartości energii do wykorzystania, a także możliwość rezerwacji stacji na konkretną godzinę za pomocą aplikacji.

Ponadto dostępny jest pełny monitoring poszczególnych użytkowników oraz zbiorczo całego urządzenia w przejrzystej formie w postaci wykresów i danych liczbowych. Poza szerokimi możliwościami aplikacji, ładowarka została wyposażona w wyświetlacz, na którym użytkownik może sprawdzić aktualne podstawowe parametry pracy.

Dostępność

Stacje ładowania wraz z dedykowanym słupkiem montażowym systemu Neosys dostępne będą w firmie Emiter sp. z o.o. już w tym tygodniu. Serdecznie zapraszamy.


artykuł sponsorowany