REKLAMA
 
REKLAMA

150 ładowarek Ekoenergetyki w europejskiej sieci Powerdot

150 ładowarek Ekoenergetyki w europejskiej sieci Powerdot
Fot. Powerdot

Polski producent infrastruktury ładowania pojazdów elektrycznych dostarczył ładowarki dla portugalskiego operatora punktów ładowania Powerdot.

Powerdot działa w modelu Destination Charging, zapewniając technologię ładowania pojazdów z napędem elektrycznym w przestrzeniach handlowych i komercyjnych. Firma oferuje instalację, eksploatację i utrzymanie stacji ładowania bez dodatkowych kosztów dla swoich partnerów. Powerdot dysponuje ponad 3,5 tys. stacji ładowania w Portugalii, Belgii, Francji, Luksemburgu, Polsce i Hiszpanii.

Teraz umowę na dostawę swoich produktów dla sieci Powerdot podpisała zielonogórska Ekoenergetyka. Dostarczy ona operatorowi punktów ładowania 150 ładowarek.

REKLAMA

Jako producent infrastruktury do ładowania pojazdów elektrycznych o dużej mocy Ekoenergetyka rozwija się na rynku operatorów punktów ładowania (CPO) w całej Europie. Kontynuuje też ekspansję na rynku obsługującym kierowców indywidualnych. Mocną pozycję w branży dało firmie zaopatrzenie europejskich operatorów transportu publicznego w nowoczesną infrastrukturę.

Dzięki naszej współpracy z Powerdot jeszcze większa liczba europejskich kierowców dowie się o wygodzie i niezawodności stacji ładowania od Ekoenergetyki. To kolejne potwierdzenie naszej skutecznej strategii dotyczącej rozszerzania obecności na rynku operatorów punktów ładowania – komentuje Bartosz Kubik, CEO i współzałożyciel Ekoenergetyki.

Podobnie jak w przypadku innych klientów Ekoenergetyka będzie świadczyć dla Powerdot całodobowe zdalne usługi monitoringu i serwisu ze swojej siedziby w Zielonej Górze. Zaawansowane systemy i nowoczesna technologia pozwolą na obsłużenie prawie 60 proc. zgłoszeń awarii.

REKLAMA

Polskie ładowarki w Europie

Ekoenergetyka dostarcza infrastrukturę ładowania dla europejskich operatorów transportu publicznego m.in. w Barcelonie, Berlinie, Hamburgu i Paryżu. Na polski rynek trafia 80 proc. ładowarek producenta.

Firma założona w 2009 r. zatrudnia ponad tysiąc osób i dostarcza 20 proc. europejskich stacji ładowania dla miejskich autobusów. Niedawno ogłosiła zawarcie umowy na dostarczanie stacji ładowania dla Ionity, operatora punktów ładowania należącego do Audi, BMW, Forda, Hyundai-Kia, Mercedes-Benz i Porsche.

Umowę na zakup najnowszych model ładowarki Axon Easy 400 podpisał z Ekoenergetyką także Orlen Deutschland – niemiecki oddział Orlenu.

Rozwój Ekoenergetyki w Polsce i za granicą wspiera Enterprise Investors, wiodący fundusz private equity w Europie Środkowej, który w ubiegłym roku nabył pakiet mniejszościowy. Fundusz planuje zainwestować ponad 45 mln euro w projekty związane z elektromobilnością.

redakcja@gramwzielone.pl

© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.

REKLAMA
Komentarze

Brak komentarzy
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA