Amsterdam: zamówienie na ładowarki dla elektrycznych autobusów na 13 MW

Amsterdam: zamówienie na ładowarki dla elektrycznych autobusów na 13 MW
Fot. Heliox

Amsterdamski przewoźnik zamówi stacje ładowania autobusów elektrycznych o łącznej mocy 13 MW. Heliox, firma, która dostarczy ładowarki, zapewnia, że to największy projekt na świecie zakładający integrację infrastruktury szybkiego ładowania w miejskim transporcie.

Firma Heliox otrzymała zamówienie na dostawę stacji ładowania w różnych standardach, które obsłużą komunikację miejską w Amsterdamie.

Na zamówienie składają się 23 stacje ładowania w standardzie 450 kW, a także 86 ładowarek o łącznej mocy 30 kW. Szybkie ładowarki mają zapewniać ładowanie autobusów w czasie 2-4 minut, w trakcie postoju na przystankach. Natomiast stacje w standardzie 30 kW posłużą do ładowania autobusów w porze nocnej. Heliox zapewnia, że w przyszłym roku wprowadzi na rynek stacje ładowania o jeszcze większej mocy sięgającej 600 kW.

REKLAMA
REKLAMA

Dostarczone i zainstalowane przez Heliox stacje ładowania mają obsługiwać do przyszłego roku około 100 autobusów kursujących po Amsterdamie i zostaną zainstalowane m.in. na amsterdamskim lotnisku Schiphol.

Każdy z autobusów elektrycznych, które będą ładowane ze stacji dostarczonych przez Heliox, ma pokonywać w ciągu roku dystans ok. 100 tys. km.

Connexxion, przewoźnik obsługujący komunikację miejską w Amsterdamie, zapewnia, że do 2021 r. 3/4 jego floty będą stanowić autobusy elektryczne. 

red. gramwzielone.pl