Leaf znowu najpopularniejszym EV w Polsce

Leaf znowu najpopularniejszym EV w Polsce
Nowy Nissan Leaf. Fot. Nissan

Jak informuje Nissan, w 2018 roku w naszym kraju dużą popularnością cieszyła się druga generacja Nissana Leaf modelu pozostającego najpopularniejszym samochodem elektrycznym w historii. Ogólnie w ubiegłym roku Nissan sprzedał w naszym kraju 296 elektrycznych aut.

W ubiegłym roku polski oddział Nissana miał sprzedać 269 Leafów oraz 27 dostawczych, elektrycznych e‑NV200. Łącznie sprzedaż bezemisyjnych Nissanów w Polsce miała oznaczać udział w tym segmencie na poziomie blisko 44 proc.

Nissan informuje przy okazji o nowej ofercie, ogłaszając przyjmowanie zamówień na dwie nowe wersje modelu Leaf 3.ZERO oraz e+ 3.ZERO, wyróżniające się nowymi kolorami nadwozia. Ponadto Leaf e+ 3.ZERO ma posiadać akumulator o pojemności 62 kWh, co ma się przekładać na zwiększenie zasięgu na jednym ładowaniu o 40 proc. w porównaniu z wersją z akumulatorem o pojemności 40 kWh. To ma oznaczać dodatkowe ok. 100 km jazdy.

REKLAMA
REKLAMA

W 2017 roku Nissan sprzedał w naszym kraju 270 samochodów elektrycznych, co było wynikiem o ponad 600 proc. lepszym niż osiągnięty w roku 2016.

Na tamten wynik sprzedaży aut zeroemisyjnych Nissana w Polsce złożyła się sprzedaż 239 egzemplarzy modelu Leaf oraz 31 dostawczego e-NV200. W perspektywie rocznej odpowiadało to wzrostowi sprzedaży r/r odpowiednio o 856 proc. i 139 proc.

redakcja@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.