NFOŚiGW przyznał dotację na budowę biogazowni

NFOŚiGW przyznał dotację na budowę biogazowni
RWE

Budowa biogazowni w Marcinkowicach w gminie Tuczno w woj. zachodniopomorskim to przedsięwzięcie, na które Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przeznaczy unijną dotację w wysokości około 7 mln zł z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020. 

W ramach dofinansowanego przedsięwzięcia spółka Bioelektrownia Marcinkowice Sp. z o.o. zbuduje instalację do produkcji energii elektrycznej i cieplnej z biogazu rolniczego, przystosowaną do spalania różnych substratów pochodzenia rolniczego, w tym z kiszonki kukurydzy.

Dofinansowana ze środków unijnych biogazownia rolnicza o mocy 0,499 MW zostanie wybudowana do końca 2022 r.

REKLAMA

Oszacowano, że realizacja projektu przyniesie roczny spadek emisji gazów cieplarnianych o 5 390,10 ton równoważnika CO2. Nastąpi także zmniejszenie zużycia energii pierwotnej o 33 651,30 GJ/rok.

REKLAMA

Całkowity koszt inwestycji to około 11,4 mln zł. Unijna dotacja w wysokości prawie 7 mln zł pochodzi z I osi Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020 „Zmniejszenie emisyjności gospodarki”, działanie 1.6 „Promowanie wykorzystywania wysokosprawnej kogeneracji ciepła i energii elektrycznej w oparciu o zapotrzebowanie na ciepło użytkowe”.

Wyniki naboru w ostatnim konkursie z tego działania, który został rozstrzygnięty w sierpniu br. i w którym zwiększono początkowy budżet z 200 mln zł do 391 mln zł, są dostępne na stronie Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020 pod tym linkiem

redakcja@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.