Instalatorze OZE! Czas na nowe uprawnienia i umiejętności praktyczne

Instalatorze OZE! Czas na nowe uprawnienia i umiejętności praktyczne
Atum

Rok 2022 to rok nowych technologii, programów wsparcia i gigantycznych inwestycji w sektorze odnawialnych źródeł energii. Przy tak zawrotnym tempie rozwoju nie zapominaj o zaktualizowaniu swojej wiedzy oraz przygotowaniu się do realizacji nowych zamówień.

Na wiosnę 2022 roku Centrum Szkoleń ATUM przygotowało szereg nowych rozwiązań, możliwości rozwoju oraz zdobycia praktycznych umiejętności na bazie akredytowanych i certyfikowanych szkoleń.

Obecnie rynek cierpi na niedobór personelu mającego stosowne kwalifikacje. W najbliższym czasie każda z instytucji przyznając jakiekolwiek zewnętrzne środki finansowe. będzie wymagała, aby instalacja wykonywana była przez kwalifikowany personel. Głównym powodem jest bezpieczeństwo inwestora i możliwość weryfikacji wykonanego montażu, np. po numerze certyfikatu instalatora wydanego przez UDT. Szczególną uwagę należy zwrócić na rosnące zainteresowanie klientów w sektorze pomp ciepła, klimatyzacji czy magazynowania energii.

REKLAMA

Jakie szkolenia proponuje akredytowany ośrodek szkoleń ATUM?

Wybierz dla siebie akredytowane i certyfikowane usługi szkoleń, których program skupia największą liczbę zajęć praktycznych na rynku:

Kurs certyfikowanego instalatora pomp ciepła z wykonaniem montażu hydraulicznego oraz projektowania pomp ciepła

Kurs certyfikowanego instalatora pomp ciepła skierowany jest głównie do osób, które chcą zupełnie od podstaw nauczyć się wykonywać instalacje pomp ciepła wraz z podłączeniami hydraulicznymi. Kurs został podzielony na kilka modułów. Rozpoczyna się od montażu pompy ciepła na specjalnie przygotowanej platformie z pompą ciepła typu split firmy Viessmann. Kolejnym modułem są praktyczne podłączenia hydrauliczne w instalacjach pomp ciepła.

Podczas szkolenia każdy z uczestników rozpoczyna montaż pompy ciepła od przygotowania stanowiska pracy, podwijanie kształtek gwintowanych czarnych, żeliwnych oraz mosiężnych (pakułą i pastą). Uczestnicy wykonują zgrzewanie rur PP, zaciskanie stali, następnie składana zostaje instalacja oraz napełniany jest układ instalacji. Podczas szkolenia wykonywana jest próba ciśnieniowa oraz uruchomienie systemu. Modułem kończącym szkolenie jest projektowanie pomp ciepła.

Jako przyszły instalator powinieneś posiadać wiedzę o tym, jak przystąpić do projektu instalacyjnego. W tym celu podczas kursu nabędziesz umiejętność wykonania projektu pompy ciepła dla inwestora. Nauczysz się obliczać zapotrzebowanie na ciepło oraz obsługiwać program doborowy.

Więcej o szkoleniu >>

Dostępne są również szkolenia podstawowe, hydrauliczne oraz projektowanie w osobnych modułach – sprawdź na stronie: www.atum.edu.pl/szkolenia-atum.

Kurs certyfikowanego instalatora f-gazów

Rozpocznij przygodę z instalacjami pomp ciepła, urządzeniami chłodniczymi oraz klimatyzacyjnymi. Uprawnienia f-gazowe są niezbędne w przypadku ingerencji w układ chłodniczy. Szkolenie przeznaczone jest dla przedsiębiorców oraz pracowników, którzy będą zajmowali się instalacjami, serwisowaniem, konserwacją oraz naprawą urządzeń chłodniczych, klimatyzacyjnych oraz pomp ciepła, które posiadają układy chłodzenia i klimatyzacji.

Gwarantujemy udział w praktycznym szkoleniu przygotowującym do uzyskania certyfikatu UDT, ale przede wszystkim do podjęcia pracy w zawodzie. Certyfikat f-gazowy jest niezbędny, jeśli chcesz zajmować się montażem, serwisowaniem czy likwidacją urządzeń zawierających fluorowane gazy cieplarniane i substancje kontrolowane.

Uprawnienia f-gazowe można zdobyć na podstawie pozytywnego wyniku egzaminu sprawdzającego wiedzę teoretyczną oraz praktyczną. W ośrodku ATUM przygotujemy Cię do egzaminu, a na zakończenie będziesz mógł przystąpić do egzaminu przed zewnętrzną komisją UDT – Urzędu Dozoru Technicznego.

Więcej o szkoleniu >>

*dostępne również szkolenia energetyczne w grupie 1,2,3, lutowanie, certyfikacja dla przedsiębiorcy – sprawdź na stronie >> www.atum.edu.pl/szkolenia-atum

Kurs certyfikowanego instalatora systemów magazynowania energii

Szkolenie przygotuje Cię do prawidłowego montażu, konfiguracji i umiejętnego doboru komponentów systemu magazynowania energii oraz dostarczy rozwiązań najczęściej pojawiających się błędów i awarii systemowych.

Jako pierwszy akredytowany ośrodek wprowadziliśmy do usług certyfikowane szkolenie z zakresu montażu systemów magazynowania energii. W naszych salach do zajęć praktycznych OZE przygotowaliśmy specjalną platformę do nauki montażu systemów magazynowania energii. Wraz z naszym partnerem, firmą Co2Pro Hurtownia Fotowoltaiczna oferujemy szkolenie przy użyciu sprzętu oraz komponentów firmy Huawei z bankiem energii LUNA2000-5-E0.

REKLAMA

Szkolenie przedstawia różne rozwiązania systemowe, ich zalety oraz ograniczenia. Szkolenie składa się z dwóch modułów: wprowadzenia i części teoretycznej dotyczącej magazynowania oraz części praktycznej, podczas której uczestnicy wykonają montaż i podłączenie systemu.

Więcej o szkoleniu >>

Kurs certyfikowanego instalatora rekuperacji wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła (projektowanie/montaż/serwis)

Rekuperacja to instalacja, której celem jest ograniczenie strat ciepła spowodowanych wentylacją grawitacyjną w budynku.

W układach wentylacji mechanicznej w nowoczesnych budynkach, w tym także w domach jednorodzinnych, stosuje się rekuperację ciepła w celu zmniejszenia zużycia energii oraz dobowej stabilizacji temperatury wnętrz.

W wyniku działania systemu rekuperacji w domu we wszystkich pomieszczeniach przez całą dobę obecne jest świeże powietrze o niskiej zawartości dwutlenku węgla i wilgoci oraz zanieczyszczeń. Powietrze w budynku ma skład bardzo zbliżony do składu powietrza zewnętrznego. Skład ten w rekuperowanym pomieszczeniu nie zmienia się, bez względu na porę dnia i roku, przy zamkniętych oknach oraz pomimo obecności ludzi, którzy są największymi producentami dwutlenku węgla i wilgoci.
Rekuperacja ogranicza zapotrzebowanie energetyczne budynku zapewniając przy tym stałą wentylację pomieszczeń.

Szkolenie jest kierowane do osób, które zamierzają poszerzyć swoją wiedzę w zakresie doboru, montażu oraz serwisu instalacji wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła głównie dla domów jednorodzinnych, ale nie tylko.

Dlaczego wybór ATUM jest rozwiązaniem szytym na miarę?

Od 2014 roku firma ATUM dostarcza dobrą energią za sprawą specjalistycznych szkoleń o wysokiej jakości oraz innowacyjnych rozwiązań dla instalatorów odnawialnych źródeł energii. Nasze  programy dostosowujemy do indywidualnych potrzeb uczestników.

Od momentu powstania Centrum Szkoleń ATUM przeszkoliło ponad 4500 specjalistów. Warsztatowy charakter szkoleń oraz elastyczność firmy umożliwia uczestnikom zdobycie niezbędnej wiedzy oraz pozyskanie konkretnych umiejętności praktycznych. Takie rozwiązania cieszą się dużą popularnością i pozytywnymi opiniami.

Gwarancje Atum

  • gwarancja indywidualnego podejścia do każdego uczestnika – powiedz nam o swoich potrzebach i oczekiwaniach, a dostosujemy szkolenie do Twoich wymagań. W ATUM znajdziesz autorskie rozwiązania i programy szkoleń dopasowane do wymagań rynku, wykonywanego zawodu, ale także przede wszystkim – Twoich potrzeb.  Masz do dyspozycji szkolenia, które możesz podzielić na moduły i skorzystać z zajęć, którymi jesteś zainteresowany.
  • gwarancja warsztatowej formy szkolenia, która pozwoli zwiększać efektywność szkolenia. Najważniejszym punktem realizowanej usługi jest praktyczne przygotowanie uczestników. Firma na pierwszym miejscu stawia wiedzę praktyczną i kwalifikacje pracownika, który będzie bezpiecznie wykonywał zawód, zgodnie ze sztuką monterską, zapewniając najlepsze usługi na rynku.

Terminy

Stałe terminy szkoleń i cykliczne warsztaty, sprawiają, iż można bezpiecznie planować uzyskanie uprawnień.

Atrakcyjny system płatności

Wygodne dokonywanie rezerwacji na szkolenie, dzięki systemowi płatności online.

Dodatkowo, możliwość skorzystania z niskooprocentowanego kredytu ratalnego sprzyja podejmowaniu decyzji o inwestowaniu we własny rozwój i zdobyciu zawodu instalatora.

ATUM pomoże też w uzyskaniu finansowania na wybrane szkolenia.

Zapisując się na szkolenie i podając hasło wiosna_22, otrzymasz 5 proc. rabatu na szkolenia.


ATUM Sp. z o.o. Akredytowane Centrum Szkoleń OZE „Działamy z dobrą energią”

Sprawdź ATUM w mediach społecznościowych:  


artykuł sponsorowany