GDF Suez będzie żądać odszkodowania za ograniczenie wsparcia dla współspalania

GDF Suez będzie żądać odszkodowania za ograniczenie wsparcia dla współspalania
foto: RWE press

{więcej}Jak poinformował Reuters, powołując się na „Puls Biznesu”, w przypadku przyjęcia rozwiązań proponowanych przez Ministerstwo Gospdoarki w nowej ustawie o OZE, GDF Suez może zażądać od skarbu państwa nawet kilkaset milionów złotych odszkodowania. 

GDF Suez może domagać się odszkodowania za zmianę systemu wsparcia dla OZE, która może doprowadzić do drastycznego ograniczenia rentowności inwestycji spółki – w tym ogromnego bloku w Połańcu, który GDF Suez wybudował za 400 mln zł. 

REKLAMA

– Jeśli nowe prawo zostanie wprowadzone, zgłosimy się do arbitrażu i będziemy domagać się kilkuset milionów złotych odszkodowania – Reuters cytuje Grzegorza Góskiego, prezesa GDF Suez. 

REKLAMA

„Puls Biznesu” powołuje się na Andrzeja Czerwińskiego, wiceprzewodniczącego Sejmowej Komisji Gospodarki, dla którego zapowiedzi GDF Suez nie są zaskoczeniem i który przekonuje, że twórcy projektu ustawy o OZE spodziewali się tego rodzaju reakcji ze strony koncernów energetycznych współspalających węgiel z biomasą.

Czerwiński zapowiada, że rząd będzie rozmawiał na temat ewentualnych kompensacji z firmami, które mogą stracić na wprowadzeniu nowego systemu wsparcia dla OZE ograniczającego przychody operatorów instalacji współspalania. 
gramwzielone.pl