3,1 mln zł na termomodernizację SGGW

3,1 mln zł na termomodernizację SGGW
Fot. UMWM

Do Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie trafi dofinansowanie unijne na wykonanie termomodernizacji w starej części kampusu uczelni. Decyzją Zarządu Województwa Mazowieckiego projekt otrzyma ponad 3,17 mln zł dofinansowania.

Dofinansowanie przyznane z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014–2020 (konkurs nr RPMA.04.02.00-IP.01-14-006/15) pozwoli na wykonanie kompleksowej modernizacji ośmiu budynków tj.: Centrum Informatycznego, Auli Kryształowej, administracji uczelnianej, kwestury, rektoratu i trzech budynków Wydziału Nauk Ekonomicznych.

W ramach projektu wykonane zostaną prace remontowo-modernizacyjne, m.in. ocieplenie stropodachów oraz ścian i podłóg. Wymienione zostaną okna, systemy grzewcze i chłodzące, a także wentylacji i klimatyzacji. Zainstalowane będą nowe liczniki, zawory i termostaty. Oświetlenie zostanie wymienione na energooszczędne.

REKLAMA

Całkowity koszt projektu „Termomodernizacja budynków Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie” wyniesie 4,09 mln zł.

Unijne dotacje na efektywność energetyczną w ramach RPO WM są przyznawane w ramach działania 4.2.

REKLAMA

W całym konkursie RPMA.04.02.00-IP.01-14-006/15, z którego dofinansowanie uzyskała SGGW, wsparciem objęto inwestycje o łącznej planowanej wartości 277,5 mln zł, z czego unijne dotacje mają wynieść w sumie 190,8 mln zł.

W tym roku w woj. mazowieckim nie przewiduje się kolejnych konkursów na dofinansowanie z tego działania, podobnie jak z działania 4.1 dedykowanego inwestycjom w odnawialne źródła energii.

W ramach dotychczas przeprowadzonych konkursów z działania 4.1 RPO WM 2014-2020 do końca tego roku w kilku mazowieckich gminach na domach i obiektach samorządowych pojawi się około 570 instalacji odnawialnych źródeł energii.

Więcej na ten temat w artykule: Dotacje na kilkaset instalacji OZE na Mazowszu.

redakcja@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.