Nowe pompy ciepła w ofercie CORAB

Nowe pompy ciepła w ofercie CORAB
Corab

CORAB S.A. sukcesywnie buduje swoją pozycję na rynku energii odnawialnej. W odpowiedzi na rosnące zainteresowanie ekologicznymi i efektywnymi formami ogrzewania budynków, asortyment firmy wzbogacił się o kolejne pompy ciepła renomowanej firmy STIEBEL ELTRON.

Pompy ciepła coraz chętniej i częściej stosowane są do ogrzewania w domach, w których aspekt ochrony środowiska i możliwości wykorzystania odnawialnych źródeł energii traktowany jest priorytetowo. Oczywiście, liczą się też względy finansowe. Zakup pompy ciepła traktować można jako inwestycję, która pozwoli na obniżenie rachunków i zmniejszy bieżące koszty utrzymania budynku.

Nowoczesność i efektywność w atrakcyjnym wydaniu

REKLAMA

Portfolio produktów oferowanych przez CORAB S.A. wzbogacił się o niezwykle efektywne modele pomp ciepła typu solanka woda. Tego rodzaju urządzenia obierają energię cieplną z ziemi. Jest to zatem jedno z najbardziej wydajnych i ekonomicznych odnawialnych źródeł energii.

Co warto podkreślić, pompy mogą pracować również z ogniwami fotowoltaicznymi. Urządzenia potrafią obsługiwać nie tylko podgrzewanie wody, ale także ogrzewanie lub chłodzenie. Zwykle są instalowane w pomieszczeniu technicznym w budynku, a poziom emitowanego przez nie hałasu jest minimalny. Można to porównać do lodówki lub zamrażarki.

Wśród pomp jakie proponuje CORAB są m.in. modele STIEBEL ELTRON HPG-I 08 DS Premium oraz HPG-I 12 DS Premium. Te pompy odznaczają się równocześnie komfortem i funkcjonalnością. Ogrzewają wodę grzewczą i wodę użytkową, korzystając z energii geotermalnej, a ponadto zawierają zasobnik CWU. Technologia inwerterowa optymalizuje działanie urządzeń niezależnie od pory roku. To pozwala obniżać zużycie energii i koszty grzania.

Wybierając dodatkową funkcję pasywnego chłodzenia, użytkownik otrzymuje oszczędny sposób na korzystanie z pełnego komfortu życia, również w upalne dni. Co warto podkreślić, przyjazny środowisku i bezpieczny czynnik chłodniczy także przyczynia się do zrównoważenia bilansu energetycznego w domu. Ponadto dzięki wyjątkowo niskim wartościom emisji hałasu to urządzenie nie zakłóca spokojnego snu w nocy.

REKLAMA

Wygoda i intuicyjne użytkowanie

Inną ciekawą propozycją jest model WPC 07. Urządzenie to odznacza się współczynnikiem wydajności (COP) na poziomie do pięć. Mimo niewielkich wymiarów zawiera wbudowane wszystkie ważne komponenty, w tym zasobnik ciepłej wody użytkowej o pojemności 200 litrów. Wybierając tę pompę ciepła, zaoszczędzisz nie tylko pieniądze, ale także powierzchnię montażu.

Regulator pompy ciepła można wygodnie i intuicyjnie obsługiwać za pomocą podświetlanego wyświetlacza z pokrętłem TouchWheel. Ta cecha wyposażenia – odznacza się taką samą powściągliwością jak ponadczasowy minimalistyczny design.

Dostępne w ofercie CORAB pompy ciepła cechuje niezawodność i wysoka jakość, czego potwierdzeniem jest zakres gwarancji oraz sprawność sprzętów pozwalająca o ubieganie się o dofinansowania. Firma zapewnia kompleksowe wsparcie w wyborze pomp ciepła, a także fotowoltaiki, przez co inwestycja w OZE dla domu, firmy czy gospodarstwa rolnego może przynieść maksimum korzyści i skrócić okres zwrotu z inwestycji.

Więcej informacji na www.corab.pl.


artykuł sponsorowany