Viessmann organizuje hackathon dla zielonej energii

Viessmann organizuje hackathon dla zielonej energii
Przemysław Grabarczyk, centrum R&D Viessmanna

Już 21 października we Wrocławiu odbędzie się otwarty hackathon GO Green – Energy Efficiency Solutions, organizowany przez centrum R&D Viessmanna. Celem wydarzenia jest wypracowanie innowacyjnych aplikacji służących lepszemu zarządzaniu i wykorzystaniu energii odnawialnej w gospodarstwach domowych.

Hackathon GO Green – Energy Efficiency Solutions to pierwsza taka inicjatywa będąca odpowiedzią na obecną sytuację polityczno-gospodarczą na świecie i kryzys klimatyczny.

Organizacja hackathonu to kolejny element realizacji strategii inteligentnego zarządzania energią w domu. Uczestnicy zmierzą się m.in. z zarządzaniem energią za pomocą nowych aplikacji, wypracowanych podczas tego wydarzenia.

REKLAMA

Optymalizacja zużycia energii

Zdaniem organizatorów takie spotkanie daje szansę stworzenia i rozwoju własnego cyfrowego konceptu ekologicznych zmian z wyraźnym naciskiem na efektywność energetyczną oraz możliwość współpracy z Viessmann R&D Center – poznania firmy, jej wartości oraz możliwości, jakie daje. To również okazja do zdobycia nagrody finansowej w wysokości 10 tys. zł dla zwycięskiego zespołu. Laureaci drugiego miejsca otrzymają 7 tys. zł, a trzeciego – 3 tys. zł.

W naszej codziennej pracy korzystamy wyłącznie z nowoczesnych technologii. Powstające tu aplikacje to jedne z najlepszych służących optymalizacji zużycia energii w domach na całym świecie. Pracujemy z misją zmieniania świata na lepsze szczególnie w obliczu obecnych wyzwań klimatycznych  poprzez mądre i nowoczesne rozwiązania, które sami tworzymy i rozwijamy – mówi Przemysław Grabarczyk, odpowiedzialny za rozwój produktów cyfrowych w centrum R&D we Wrocławiu. – Nasza firma od lat wspiera energetyczną transformację m.in. za pomocą dedykowanych ekosystemów, np. takich jak panele fotowoltaiczne. Codziennie poszukujemy także zupełnie nowych kierunków rozwoju naszych produktów.

REKLAMA

Nowe wyzwania we Wrocławiu

Wydarzenie odbędzie się 21 października w godz. od 10.00 do 18.00 w centrum R&D Viessmanna we Wrocławskim Parku Technologicznym. Planowana liczba uczestników to maksymalnie 100 osób, a zapisy odbywają się drogą elektroniczną na specjalnej stronie internetowej. 

Serdecznie zapraszamy do udziału wszystkich, którzy tworzą aplikacje serwerowe, desktopowe, mobilne oraz oprogramowanie embedded, a także tych, którzy chcą podjąć nowe wyzwania – dodaje Przemysław Grabarczyk.

Przypomnijmy, że w centrum R&D Viessmanna we Wrocławiu powstają innowacyjne rozwiązania technologiczne i elektroniczne przeznaczone dla domów i mieszkań.

redakcja@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.