Columbus zaczyna nowy biznes

Columbus zaczyna nowy biznes
Dawid Zieliński, Columbus Energy

Jedna z największych firm na polskim rynku fotowoltaicznym rozszerza działalność o nowy obszar biznesowy. Columbus wprowadził specjalną ofertę dla klientów portalu sprzedającego projekty domów.

Columbus Energy rozpoczął współpracę ze spółką Extradom.pl działającą na rynku gotowych projektów domów. Spółka jest częścią Wirtualna Polska Holding SA.

Zgodnie z podpisaną umową Columbus Energy oraz Extradom.pl rozpoczęły roczną współpracę. Spółki mają realizować wzajemne usługi, głównie w obszarze marketingu i wsparcia sprzedaży, mające na celu skuteczne dotarcie z ofertą do klientów indywidualnych – przyszłych właścicieli domów.

REKLAMA

– W ramach zawartej umowy Columbus będzie dostarczać dla klientów Extradomu unikalną ofertę sprzedaży i montażu instalacji fotowoltaicznej, pompy ciepła, magazynu energii i stacji ładowania elektryków. W serwisie extradom.pl pojawi się też dedykowany kalkulator Columbus, dzięki któremu zainteresowani zakupem projektu będą mogli przeliczyć koszty eksploatacji domu bez urządzeń OZE oraz zobaczyć, jak koszty spadną dzięki ich zastosowaniu. Osoby, które zakupią projekt domu i zdecydują się na ofertę Columbus, otrzymają też nasz poradnik, jak dostosować dom do instalacji OZE, wraz z parametrami szacunkowej mocy instalacji, doborem pompy ciepła i – co najważniejsze – gwarancją ceny na dwa lata – komentuje Dawid Zieliński, prezes Columbus Energy SA.

Rynek nieruchomości w obszarze zainteresowań

Columbus analizuje możliwość działalności na rynku pierwotnym domów od kilku lat. W maju 2021 roku spółka planowała przejąć biznes gotowych projektów domów od jednej z firm działających na tym rynku. Po przeprowadzeniu analizy due diligence zarząd Columbusa zrezygnował z dalszej współpracy, jednak wciąż poszukiwał możliwości działania w tym obszarze.

REKLAMA

– W Polsce rocznie buduje się około 100 tys. domów. To obszerny rynek, na którym Columbus de facto zbudował swoje kompetencje, i który wciąż jest bardzo perspektywiczny. Dostarczając unikalne rozwiązania dla przyszłych właścicieli domów, mamy okazję po raz kolejny potwierdzić, że doskonale znamy i rozumiemy potrzeby tego rodzaju klientów. Mam nadzieję, że dzięki współpracy z firmą Extradom dotrzemy do szerokiej bazy nowych odbiorców – mówi Dawid Zieliński.
.

.
Krzysztof Mosur, CEO Extradom.pl, podkreśla zmianę, która zaszła w naszym kraju wśród klientów przygotowujących się do budowy domu.

- Dotychczas konsumenci wybierający projekt domu kierowali się w głównej mierze kosztami budowy. Zmieniło się to od 2022 roku, od kiedy w istotnej części ciężar ten został przeniesiony na koszty eksploatacji domu. Wysokie ceny paliw, w tym także ogrzewania, prądu, oraz sytuacja polityczno-gospodarcza są kluczowymi czynnikami wpływającymi na ten zwrot. Inwestycja w rozwiązania redukujące koszty użytkowania domu już na etapie budowy to opłacalna decyzja. Coraz częściej zauważamy, że nasi klienci są świadomi tych korzyści i chętnie wybierają proekologiczne opcje - zauważa Krzysztof Mosur, CEO Extradom.pl.

redakcja@gramwzielone.pl

© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.