Columbus będzie sprzedawać projekty domów

Columbus będzie sprzedawać projekty domów
Dawid Zieliński

Columbus Energy szykuje kolejne przejęcie. Tym razem lider krajowego rynku mikroinstalacji fotowoltaicznych ma wejśc w pierwotny rynek domów, przejmując firmę Archeton.

W ramach podpisanego wczoraj porozumienia, spółka kierowana przez Dawida Zielińskiego przejmie biznes gotowychprojektów domów od Archeton Sp. z o.o. Razem z marką Archeton i jej założycielem Columbus Energy S.A. chce zbudować nowy biznes.

Wspólny biznes z założycielem jedej z najbardziej rozpoznawalnych marek w sektorze gotowych projektów domów, to możliwość promowania naszych produktów i usług na rynku, na którym powstaje ponad 80 tys. nowych domów rocznie – komentuje Dawid Zieliński, prezes Columbus Energy S.A.

REKLAMA

– Szczegóły tego biznesu przybliżymy niebawem, jednak nasz plan i ciekawy “gamechanger” na tym rynku to kilka miesięcy ostrej pracy, która może przynieść znaczne korzyści dla całej Grupy Columbus. Obecnie mogę jedynie zdradzić, że opracowywane przez nas działania będą miłą i bardzo atrakcyjną niespodzianką dla wszystkich, którzy noszą się z zamiarem budowania domu według własnego projektu – zapewnia Dawid Zieliński.


REKLAMA

Obie firmy ustaliły, że na potrzeby przyszłej współpracy zostanie powołana nowa spółka akcyjna – JV, w ramach której Archeton wniesie aktywa związane z bieżącą działalnością, m.in. prawa do projektów, markę, kapitał intelektualny i know-how, natomiast Columbus będzie finansował projekty i prowadził prace związane z rozwojem i promocją biznesu.

Umowa o współpracy i akt założycielski nowej Spółki JV zostaną podpisane do 15 maja 2021 r.

Archeton Sp. z o.o. jest jednym z liderów rynku gotowych projektów domów, na rynku działając od 1991 r. Firma opracowuje i sprzedaje gotowe projekty domów jednorodzinnych.

Według projektów Archetonu powstało już ponad 100 tysięcy domów. Projekty firmy są prezentowane m.in. na łamach ogólnopolskich katalogów Projekty Domów oraz Dom na miarę.

redakcja@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.