REKLAMA
 
REKLAMA

Mieszkańcy dostali aplikację do zarządzania temperaturą w mieszkaniu

Mieszkańcy dostali aplikację do zarządzania temperaturą w mieszkaniu

W jednym z wielorodzinnych budynków z zasobu Spółdzielni Mieszkaniowej w Grudziądzu wprowadzono pilotażowe rozwiązanie Smart Home do kontroli temperatury w mieszkaniach.

Dostawca ciepła systemowego dla miasta, spółka OPEC Grudziądz, oraz Spółdzielnia Mieszkaniowa w Grudziądzu wprowadziły nowoczesny system Smart Home w wielorodzinnym budynku zlokalizowanym na osiedlu Strzemięcin. Mieszkania wyposażono w elektroniczne głowice termostatyczne oraz czujniki klimatu, które dostarczają do węzła cieplnego informacje o temperaturze w mieszkaniu.

Aplikacja włączy ogrzewanie

Nowoczesny system umożliwi zabezpieczenie potrzeb cieplnych mieszkańców, jednocześnie przyczyniając się do optymalnego zużycia ciepła.

REKLAMA
REKLAMA

Bezpłatna mobilna aplikacja dla mieszkańców pozwoli na bieżąco odczytywać temperaturę i wilgotność w pomieszczeniu oraz sterować harmonogramem ogrzewania, a także kontrolować i zmieniać ustawienia termostatów. W aplikacji można także sprawdzić pogodę i jakość powietrza w mieście.

Rozwój rozwiązań cyfrowych w ciepłownictwie pozwala na podejmowanie świadomych decyzji przez wszystkich użytkowników systemu ciepłowniczego. W OPEC-u od lat stawiamy na cyfryzację procesu dostaw ciepła na każdym jego etapie: od produkcji, przez przesyłanie, aż po urządzenia odbiorcze w budynku. Dzisiaj mówimy o pilotażu, który cały czas jest rozwijany i udoskonalany. W planach mamy objęcie tym rozwiązaniem kolejnych budynków. Świadome korzystanie z ciepła to podstawa racjonalnego stylu życia, obejmującego dbanie zarówno o zdrowie jak i rodzinne finanse – mówią przedstawiciele spółki OPEC.

redakcja@gramwzielone.pl

© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.

REKLAMA
Komentarze

Brak komentarzy
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA