Odbiorcy wrażliwi zapłacą do 30% mniej za energię

Odbiorcy wrażliwi zapłacą do 30% mniej za energię
Eva Cristescu, flickr cc-by-2.0

Konsumenci energii zaliczeni do grupy tzw. odbiorców wrażliwych zgodnie z przepisami przygotowywanymi przez {więcej}Ministerstwo Gospodarki będą mogli skorzystać z preferencyjnej ceny energii. 

W przygotowywanej przez resort gospodarki ustawie Prawo Energetyczne znajdą się zapisy, które umożliwią grupie odbiorców wrażliwych korzystanie z ulgowej ceny energii. Jak poinformowała dzisiaj Polska Agencja Prasowa powołując się na pismo wiceministra gospodarki Tomasza Tomczykiewicza, dla odbiorców końcowych ustalono już także limity rocznego zużycia energii. Dla tzw. osób samotnie gospodarujących będzie to 900 kWh, dla rodzin składających się z 2-4 osób limit wyniesie 1250 kWh, a dla rodzin składających się z co najmniej 5 osób – 1500 kWh.

REKLAMA

Do grupy odbiorców wrażliwych będzie można zaliczyć osoby korzystające z zasiłku stałego lub okresowego oraz posiadające umowę na dostawę energii elektrycznej i zamieszkujące w miejscu jej dostarczenia. 

REKLAMA

Jak dodaje PAP, wejście w życie przepisów tworzących status odbiorcy wrażliwego jest warunkiem, jaki stawia prezes Urzędu Regulacji Energetyki przed uwolnieniem cen energii elektrycznej i gazu dla gospodarstw domowych. 
gramwzielone.pl