Konkurs na najlepsze zastosowanie pomp ciepła

Konkurs na najlepsze zastosowanie pomp ciepła
Foto. PORT PC

Polska Organizacja Rozwoju Technologii Pomp Ciepła (PORT PC) ogłosiła konkurs na najlepszy przykład zastosowania pomp ciepła w przemyśle. Jak podkreśla PORT PC, dzisiejsze rozwiązania, w których stosuje się pompy ciepła, charakteryzują się dużą innowacyjnością, a wciąż prowadzone są badania i prace nad wzrostem ich efektywności energetycznej.

PORT PC ocenia, że dynamiczny rozwój rynku pomp ciepła w budownictwie mieszkaniowym w Polsce stopniowo przyczynia się do wzrostu zainteresowania tą technologią w sektorach takich jak przemysł czy ciepłownictwo, w których do tej pory w naszym kraju takie urządzenia były stosowane rzadko lub wcale.

Celem konkursu jest popularyzowanie tematyki pomp ciepła w przemyśle, inspirowanie architektów i projektantów do stosowania tego typu rozwiązań, rozwoju prac naukowo-badawczych związanych z tą tematyką, powielanie istniejących, sprawdzonych w praktyce instalacji, a przez to zwiększanie ilości rzeczywistych aplikacji pomp ciepła w tym sektorze, których skutkiem będzie wzrost udziału OZE oraz poprawa jakości powietrza w Polsce.

REKLAMA

Do konkursu mogą być zgłaszane projekty opisujące przykłady zastosowania pomp ciepła o łącznej mocy powyżej 100 kW we wszystkich sektorach przemysłu, zrealizowane i oddane do użytkowania na terenie Polski. Do aplikowania PORT PC zachęca firmy wykonawcze, inwestorów, producentów i osoby, które mają wiedzę i zgodę na publikację zdjęć oraz danych dotyczących ciekawych projektów na bazie pomp ciepła, zrealizowanych w polskim przemyśle.  

Zgłoszenia konkursowe przygotowane zgodnie ze wzorem zgłoszenia konkursowego, mogą być przesyłane do 15 lutego 2019 r. na adres mailowy: biuro@portpc.pl.

REKLAMA

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi do 22 lutego 2019 r. Eksperci PORT PC wybierają co najmniej 3 najlepsze projekty, biorąc pod uwagę przede wszystkim przesłanki merytoryczne (np. efektywność), efekty środowiskowe (np. udział OZE, energooszczędność, wielkość redukcji CO2) i ekonomiczne (okres zwrotu, mechanizm finansowania), jak również pomysłowość i wielofunkcyjność aplikacji pomp ciepła oraz wszechstronność i możliwość powielania rozwiązań.

Prezentacja nagrodzonych projektów odbędzie się podczas uroczystej gali wręczenia nagród, planowanej w dniu 28 lutego 2019 r. na VII Kongresie PORT PC w ramach targów Enex w Kielcach.

Regulamin wraz ze wzorem zgłoszenia konkursowego zamieszczony jest na stronie internetowej PORT PC: www.portpc.pl/konkurs.

redakcja@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.