URE: ceny energii w 2013 roku mogą spaść

URE: ceny energii w 2013 roku mogą spaść
Marek Woszczyk, prezes URE. Foto: newseria.pl

{więcej}Według Marka Woszczyka, prezesa Urzędu Regulacji Energetyki, nie ma przesłanek wskazujących na możliwość wzrostu cen energii w przyszłym roku. 

To właśnie prezes URE rozpatruje wnioski dystrybutorów energii w zakresie planów taryfowych na kolejny rok. W ubiegłych latach dystrybutorzy energii co roku wnioskowali o znaczące podwyżki cen energii sięgające nawet kilkunastu procent, czego jednak nie akceptował URE i zgadzał się z reguły na podwyżki poniżej 10%. 

REKLAMA

W przyszłym roku w opinii URE – w przeciwieństwie do lat poprzednich – ceny energii mogą nie wzrosnąć. – Nie widzę podstaw, żeby sprzedawcy energii, ci którzy są jeszcze regulowani, wnioskowali do mnie o podwyżki cen. Wypowiadając się, że nie widzę podstaw czy przestrzeni do tego, żeby podwyżka cen energii miała nastąpić w przyszłym roku, nie przesądzam tego, że nie będzie obniżki – Polska Agencja Prasowa cytuje Marka Woszczyka. 

REKLAMA

Prezes URE dodał, że czynnikiem wpływającym na wzrost cen energii w przyszłym roku może być wzrost obowiązkowego udziału OZE w portfolio energetycznym dystrybutorów. Z kolei za obniżką cen energii może przemawiać niższy popyt i niskie ceny energii na rynku. 
gramwzielone.pl