NFOŚiGW szuka banków do programu dopłat do domów energooszczędnych

NFOŚiGW szuka banków do programu dopłat do domów energooszczędnych
foto: Conergy, ESTIF

{więcej}Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w realizację swojego kolejnego programu dopłat na energooszczędne inwestycje chce zaangażować banki. 

Podobnie jak w przypadku programu kredytu z dopłatą NFOŚiGW na zakup kolektorów słonecznych, także w nowym programie dopłat, który ma ruszyć w przyszłym roku, Fundusz chce współpracować z bankami. 

REKLAMA

Celem programu jest dopłacanie do kredytów hipotecznych za budowę lub zakup domów i mieszkań energooszczędnych. Program „Dopłaty do kredytów na budowę domów energooszczędnych” jest skierowany do osób fizycznych, a jego całkowity budżet to 300 mln zł. Wysokość pojedynczych dopłat ma się wahać od 11 do 50 tys. zł. Program ma być realizowany w latach 2013-2018, a w okresie 2013-2015 Fundusz chce wydać 1/3 z zaplanowanego na jego realizację budżetu. 

REKLAMA

– Oferując współpracę bankom liczymy na zróżnicowanie oraz konkurencyjność oferty rynkowej skierowanej do osób fizycznych planujących budowę lub zakup energooszczędnych domów i mieszkań. W ten sposób wspólnie z naszymi partnerami pragniemy zachęcić Polaków do realizacji dotowanych przez NFOŚiGW przedsięwzięć w znacznej mierze przyczyniających się do poprawy stanu środowiska poprzez zmniejszenie zapotrzebowania na energię w sektorze budownictwa mieszkaniowego, jak też kreujących trend energooszczędnego budownictwa z pozytywnymi efektami dla użytkowników w postaci zdecydowanie niższych kosztów ogrzewania – informuje Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. 
gramwzielone.pl